Podczas tego spotkania wspominano zmarłego przed rokiem bp. Stefana Siczka. Młodzież nazywała biskupa "przyjacielem oazy".
Dzień Wspólnoty zakończył się nabożeństwem, podczas którego część oazowiczów starszych stopni podpisała deklaracje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, związaną z darem dobrowolnej abstynencji.
Ks. Artur Chruślak tak wspomina bp. Stefana Siczka: – To pasterz według Serca Bożego. Jest dla mnie przykładem i wzorem poświęcenia się ludziom, ich zbawieniu, poprzez głoszenie słowa Bożego, życie Ewangelią. Wykładał w seminarium, posługiwał w oazie jako animator. Jako kleryk i moderator miałem okazję wielokrotnie doświadczać jego dobroci i życzliwości dla oazy, jego ojcowskiego słowa i przede wszystkim wsparcia dla tej pracy, która często jest wymagająca, ale i bardzo radosna. Również dla Duszpasterstwa Akademickiego ksiądz biskup miał wiele życzliwości. Ilekroć zapraszaliśmy go na nasze spotkania, zawsze przyjeżdżał, dodawał otuchy, odwagi. Mówił, że jest ważne, by być ze studentami, żeby pokazywać im Pana Boga, żeby spotykać się również z pracownikami wyższych uczelni i im również przekazywać nauczanie Kościoła.
Procesja z darami podczas Eucharystii
ks. Stanisław Piekielnik