Nowy numer 2/2021 Archiwum

Tysiąc z o. Bashoborą w Jedlni

Trzydniowe rekolekcje w ośrodku Centrum Ewangelizacyjnym Zacisze zgromadziły tysiąc osób. Pieniądze zebrane podczas spotkania zostaną przeznaczone na budowę szkoły w Ugandzie.

Kasia jest licealistką, stypendystką Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Od grudnia należy do muzycznego zespołu wspólnoty Jezus żyje. – Czy w toku wielu zajęć łatwo znaleźć czas na takie rekolekcje? – pytam. – Proszę księdza, ja na takie rzeczy zawsze znajduję czas – odpowiada. A gdy pytam o czary i magię, wybucha śmiechem. A ja drążę dalej: – Wśród twoich rówieśników można usłyszeć kpiny i szyderstwo, gdy pojawia się mowa o o. Bashoborze? – Odpowiem najprościej: Przyjedźcie, zobaczcie – mówi i wraca w stronę zadaszonego ołtarza, gdzie czeka reszta zespołu. Za chwilę rozpocznie się Msza św.

Właścicielką ośrodka w Jedlni jest Jadwiga Warchoł. Cieszy się, że mogła zorganizować tak duże spotkanie. – Atmosfera jest bardzo rodzinna. Tu organizowaliśmy już sporo tur rekolekcji ewangelizacyjnych. Te są liczebnie największe. A o. John Bashobora to bardzo skromny i dobry człowiek. On wciąż podkreśla, że najważniejszy jest Jezus – mówi.

Grupa sióstr zakonnych w geście otwarcia się na działanie Ducha Świętego   Grupa sióstr zakonnych w geście otwarcia się na działanie Ducha Świętego
Ks. Zbigniew Niemirski /GN
Rekolekcje tego typu mają charakter zamknięty, a to znaczy tylko tyle, że trzeba się na nie zapisać. A jak to zrobić? – Trzeba wejść na stronę www.sumus.pl, a tam jest już wszystko – podpowiada pani Jadwiga.

Słowa i śpiew z placu przed ośrodkiem niosą się daleko w Jedlnię. A w sąsiedztwie placu pełne miejsca tymczasowo zorganizowanych parkingów. Patrzę na tablice rejestracyjne samochodów: Nowy Sącz, Wołomin, Poznań, Przysucha, Włodawa, Warszawa, Łódź, Grójec, Kozienice, Radom i powiat radomski, Otwock, Siedlce, Puławy, Częstochowa, Zwoleń, Skarżysko-Kamienna, Kielce, Białystok, Biłgoraj, Jarosław, Tomaszów Lubelski. Z dali słychać głos o. Bashobory: – Duch Święty to nie powietrze, to Trzecia Osoba Trójcy Świętej. Skoro mieszka w nas Duch Święty, to Bóg w nas mieszka.

Ks. dr John Bashobora studiował na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Obecnie jest koordynatorem Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej w diecezji Mbarara i członkiem Narodowego Stowarzyszenia Modlitwy Wstawienniczej. Opiekuje się kilkoma tysiącami sierot. Jest zaangażowany w budowę szkół i szpitali. Udziela pomocy również osobom, które pomimo konieczności, nie zostały przyjęte do szpitala i nie mają leków.

Plac przed ośrodkiem wypełnili uczestnicy rekolekcji, którzy przyjechali tu z wielu miejsc całego kraju   Plac przed ośrodkiem wypełnili uczestnicy rekolekcji, którzy przyjechali tu z wielu miejsc całego kraju
Ks. Zbigniew Niemirski /GN


 

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama