Nowy numer 28/2018 Archiwum

Nie żyje ks. kan. Józef Domański

Był budowniczym kościoła w Kozienicach, a ostatnie lata pracował jako proboszcz w parafii pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach.

Ks. Józef Domański urodził się 21 marca 1943 r. w Czermnie. Święcenia kapłańskie przyjął 3 czerwca 1967 r. W latach 1984-2000 pracował w Kozienicach. Tutaj organizował od podstaw parafię pw. Świętej Rodziny, którą udało się erygować 2 sierpnia 1988 r. oraz poprowadził budowę kościoła, który 27 grudnia 1998 r. uroczyście poświęcił bp Edward Materski.

Od 2000 r. ks. Domański był proboszczem w starachowickiej parafii pw. Wszystkich Świętych, gdzie dokonał przebudowy tamtejszego kościoła. Był dziekanem dekanatu Starachowice Północ.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w starachowickim kościele pw. Wszystkich Świętych: w czwartek o 17.00 i w piątek o 12.00.

Ks. Józef Domański został pochowany na cmentarzu parafialnym w Starachowicach (Bugaj).

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma