Nowy numer 2/2021 Archiwum

Gdzie oni są? Ci wszyscy Moi przyjaciele?

Do egzaminu maturalnego pozostało niewiele czasu. Wielu nadrabia jeszcze zaległości i wciąż zastanawia się, co dalej. Przed nimi ważne decyzje. By ułatwić im odpowiedzi na nurtujące pytania, Wydział Katechetyczny Kurii Biskupiej w radomskim kościele pw. MB Miłosierdzia zorganizował specjalnie dla nich trzydniowe rekolekcje.

- W tym roku postawiliśmy młodzieży takie szczególne pytanie, pochodzące ze starego przeboju Republiki. Włożyliśmy je w usta Jezusa Chrystusa: "Gdzie  oni są? Ci wszyscy Moi przyjaciele? ". Liczymy na to, że wielu Jego przyjaciół przyjdzie na te rekolekcje. Zaczynamy mocnym uderzeniem. W środę będzie nabożeństwo wspólnoty, podczas którego przypomnimy sobie, co to znaczy wierzyć, być przyjacielem Jezusa Chrystusa i wyznamy wiarę. Odwiedzi nas również szczególny gość - pochodząca z Zakrzewa Agnieszka Falińska. Opowie o swoim pielgrzymowaniu do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Będzie mówić o stawianiu sobie wymagań, o przekraczaniu pewnych granic, podejmowaniu trudnych decyzji, o wytrwałości, męstwie i odwadze życiowej. To są tematy bardzo ważne dla maturzystów, którzy też stoją przed różnymi decyzjami - mówi wizytator katechetyczny ks. Stanisław Piekielnik, odpowiedzialny za przygotowanie rekolekcji dla maturzystów.

Czwartek to bardzo szczególny dzień, w którym uczestnicy dni skupienia będą rozważać mękę Chrystusa. - Droga Krzyżowa będzie niby taka sama, bo 14 stacji, ale jednak inna, bo chcemy spojrzeć nie tylko na Jezusa Chrystusa cierpiącego, ale też na samych siebie. Odpowiedzieć na pytania, jacy jesteśmy, idąc za Jezusem Chrystusem, po której stronie będziemy stawać: czy po stronie tych, którzy są oprawcami, czy po stronie przyjaciół Jezusa Chrystusa - wyjaśnia ks. Stanisław. Drogę Krzyżową przygotowali młodzież z Orońska, grupa muzyczna z Jastrzębia oraz młodzi z różnych radomskich parafii. Trzeciego dnia, w piątek, Mszy św. przewodniczył będzie bp Henryk Tomasik.

Rekolekcje poprowadzi ks. Kamil Jan Kowalski, student KUL.

Program:

26 marca, środa (11.00-13.00)

Nabożeństwo wprowadzające, konferencja i spotkanie z Agnieszką Falińską.

27 marca, czwartek (11.00-13.00)

Konferencja i Droga Krzyżowa.

28 marca, piątek (10.45-13.00)

10.45 - Modlitwa do Ducha Świętego o dobre przeżycie sakramentu pojednania.

11.00 - Nabożeństwo eucharystyczne i sakrament pokuty.

12.00 - Przygotowanie do Mszy św. (wspólne śpiewanie).

12.15 - Msza św. z homilią. Przewodniczy bp Henryk Tomasik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama