Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Radomski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Nasze media
    • WIARA.PL
    • RADIO eM
    • MAŁY GOŚĆ
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • BISKUPI
    • KURIA
    • PARAFIE
    • HISTORIA DIECEZJI
  • Patronaty

Najnowsze Wydania

  • GN 50/2025
    GN 50/2025 Dokument:(9523960,Przysypane perły, zapomniane diamenty)
  • Historia Kościoła (13) 01/2026
    Historia Kościoła (13) 01/2026 Dokument:(9518411,W listach (do) Jana Pawła II najważniejsze jest to…że w ogóle zostały napisane)
  • GN 49/2025
    GN 49/2025 Dokument:(9515780,Szlachetne ryby i morskie potwory)
  • Gość Extra 4/2025 (14)
    Gość Extra 4/2025 (14) Dokument:(9516809,Biblijna szkoła codzienności. Edytorial nowego wydania „Gościa Extra”)
  • GN 48/2025
    GN 48/2025 Dokument:(9507866,Metoda na życie)
radom.gosc.pl → Wiadomości z diecezji radomskiej → Po prostu wolontariusze

Po prostu wolontariusze przejdź do galerii

Angażują się w szereg akcji na terenie szkoły i miasta. Pomagają w lekcjach młodszym kolegom. Wspierają osoby starsze i chore. Są wrażliwi, koleżeńscy, odpowiedzialni, lubią wyzwania.

Laureaci "Ósemki Wspaniałych"  
Laureaci "Ósemki Wspaniałych"
Krystyna Piotrowska /GN

Decyzją kapituły konkursu radomskim kandydatem do Ogólnopolskich Eliminacji Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych, który będzie reprezentował nasze miasto podczas przesłuchań kapituły ogólnopolskiej w Warszawie, została Kasia Wolska, uczennica II kl. Zespołu Szkół Elektronicznych. Kasia jest liderem w Szkolnym Klubie Wolontariatu. Angażuje się w wiele akcji społecznych i charytatywnych. Pomaga dzieciom skupionym w świetlicy przy parafii pw. Matki Bożej Królowej Świata. Jest stypendystką Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jak powiedziała, ta nagroda jest dla niej zaskoczeniem. – Cieszę się, że ktoś docenił moje starania i działania, które już wykonuję od kilku lat. Wolontariuszem jestem od trzech lat, ale już wcześniej pomagałam w nauce tym, którzy mieli z nią problemy. Chodzę też do ośrodka dla dzieci niewidomych i niedowidzących. Z wolontariuszami organizujemy tam różne zabawy. Motywacją do pracy w wolontariacie była dla mnie potrzeba odwdzięczenia się ludziom, którzy są dla mnie dobrzy. Życie mi dało bardzo dużo, mam wspaniałą rodzinę i przyjaciół. Cieszę się z każdego gestu i uśmiechu, który otrzymuję, to trochę pomogło mi przezwyciężyć nieśmiałość – śmieje się Kasia.

Laureaci „Ósemeczki Wspaniałych” i „Ósemki Wspaniałych” w nagrodę wyjadą na wakacyjny obóz.

Ewa Kamińska i ks. Andrzej Tuszyński   Ewa Kamińska i ks. Andrzej Tuszyński
Krystyna Piotrowska /GN
– Dawniej w tradycji harcerskiej była akcja „Niewidzialnej ręki”. Była to piękna forma kształtowania bezinteresownego dobra. Wykonać dobro tak, aby nikt tego nie zauważył. To był wielki heroizm młodych ludzi. Bogu dzięki, że są w dalszym ciągu młodzi ludzie, którzy chcą ratować świat przez dobro – świat i siebie. Gratulujemy wszystkim laureatom, ale także tym, których nie ma tu na scenie, a wykonują dużo dobra. Pragnę złożyć wyrazy wielkiego uznania „Arce”, wszystkim opiekunom, wychowawcom, rodzicom, wszystkim, którzy troszczą się o to, aby dobro promieniowało z ich dzieci, z wychowanków, aby było piękną wizytówką wychowania. Gratuluję wszystkim, a naszym laureatom życzę, by mogli tym dobrem kształtować także innych, by świat był lepszy – mówił bp Henryk Tomasik.

Organizatorem radomskiej edycji konkursu zainicjowanego przez Fundację „Świat na Tak” jest Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu we współpracy z Gminą Miasta Radomia oraz Kuratorium Oświaty Delegatura w Radomiu.


 

« ‹ 1 2 › »
Znamy najaktywniejszych wolontariuszy

WIARA.PL DODANE 08.04.2014 AKTUALIZACJA 09.04.2014

Znamy najaktywniejszych wolontariuszy

W Teatrze Powszechnym w Radomiu miała miejsce XV Gala Samorządowego Konkursu dla Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych”. Wzięli w niej udział wolontariusze, ich opiekunowie, rodzice, nauczyciele. Na sali zasiadło wielu honorowych gości. Podczas gali przedstawiono najaktywniejszych wolontariuszy. To oni znaleźli się w gronie "Ósemeczki Wspaniałych" i "Ósemki Wspaniałych". Radom na szczeblu krajowym będzie reprezentować wolontariuszka Katarzyna Wolska, uczennica II klasy Zespołu Szkół Elektronicznych. Wszyscy nominowani i nagrodzeni wolontariusze dostali dyplomy i czerwone róże. Zdjęcia: Krystyna Piotrowska /GN  
oceń artykuł Pobieranie..

Krystyna Piotrowska

|

GOSC.PL

publikacja 08.04.2014 22:34

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • GALA WOLONTARIATU
  • RADOM
  • STOWARZYSZENIE CENTRUM MŁODZIEŻY "ARKA"

Polecane w subskrypcji

  • Belgia nie odda rosyjskich miliardów
    • Świat
    • Maciej Legutko
    Belgia nie odda rosyjskich miliardów
  • Czy wojna na Ukrainie osiągnęła punkt krytyczny? Rozmowa z Janem Piekło
    • Świat
    • Piotr Legutko
    Czy wojna na Ukrainie osiągnęła punkt krytyczny? Rozmowa z Janem Piekło
  • Mikołajki między darem a roszczeniem. Jak wychowywać dzieci do wdzięczności?
    • wychowanie
    • Karol Białkowski
    Mikołajki między darem a roszczeniem. Jak wychowywać dzieci do wdzięczności?
  • Adwent ze św. Augustynem: Weź i czytaj
    • Cykl „Gościa”
    • Franciszek Kucharczak
    Adwent ze św. Augustynem: Weź i czytaj
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X