GN 42/2020 Archiwum

To będzie radosne święto

W niedzielę, 1 czerwca, ulicami Radomia już po raz trzeci przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Organizatorzy zapowiadają, że będzie radośnie i kolorowo. Nie zabraknie też niespodzianek dla dzieci w dniu ich święta.

Marsz rozpocznie się Mszą św. w kościele św. Jana. Przewodniczył jej będzie ks. prał. Edward Poniewierski, kanclerz Kurii Radomskiej. Następnie jego uczestnicy przejdą ulicami: Rwańską, Żeromskiego, Traugutta, Piłsudskiego na Plac Konstytucji 3 Maja. Impreza zakończy się przy pomniku Jana Kochanowskiego występem orkiestry „Grandioso”.

Wśród organizatorów marszu są organizacje, ruchy i stowarzyszenia, które na co dzień troszczą się o dobro małżeństwa i rodziny. - W ubiegłorocznym marszu wzięło udział około 3 tysiące osób. Pokazuje to, że radomianie potrzebują takiego święta. Zachęcamy wszystkich, aby to niedzielne popołudnie spędzili z nami - mówi Małgorzata Górka z Duszpasterstwa Rodzin DR. Henryk Byzdra ze Środowiska Inicjatywa podkreśla, że przekaz tego marszu jest pozytywny. - Ma być radosną manifestacją wartości, które są dla nas ważne, do których jesteśmy przekonani, bo one dają nam szczęście - mówi.

Aneta Szczepanik ze Wspólnoty Samorządowej Miasta Radomia jest młodą mamą. - Dzisiaj niekiedy rodzina jest w przestrzeni publicznej wręcz odrzucana. Poprzez udział w tym marszu mamy okazję wyrazić to, jakie wartości są dla nas najważniejsze - mówi. - Chcemy również pokazać, jak ważne jest życie od poczęcia aż do naturalnej śmierci. I stanąć w obronie tego życia, które też jest w dzisiejszych czasach zagrożone - dodaje.

Radomski Marsz dla Życia i Rodziny będzie jednym z ponad 130, które pod hasłem „Rodzina obywatelska. Rodzina - wspólnota - samorząd” przejdą ulicami polskich miast. - Temat ważny. Co się za nim kryje? Wiadomo, że w rodzinie wzrastają dzieci, dla których powinno być ważne, w jakiej Polsce żyjemy i jakimi wartościami się kierujemy. Liczymy na to, że poprzez wsparcie, które otrzymają od samorządów i władz rodziny, te wartości będą promowane, a przez to nasze życie będzie lepsze, przyjemniejsze i radośniejsze - powiedział Robert Dominiczak z Ruchu Rodzin Nazaretańskich.

Patronat honorowy nad Marszem dla Życia i Rodziny objęli bp Henryk Tomasik i prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak.

Program:

15.00 - Msza św. w kościele św. Jana (fara).

16.00 - Formowanie kolumny marszowej (ul. Rwańska - obok kościoła farnego).

16.00 - Rozpoczęcie Marszu dla Życia i Rodziny.

16.00-16.45 - Przemarsz ulicami Rwańską i Żeromskiego.

16.45-17.15 - Plac u zbiegu ulic  Żeromskiego i Focha - Wystąpienia gości, ogłoszenie wyników konkursów plastycznego i literackiego dla dzieci i młodzieży. Wręczenie dyplomów i nagród. 

17.15 - Przejście  na Plac Corazziego. Występ Orkiestry „Grandioso”.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama