Nowy Numer 29/2018 Archiwum

O złu i Złym w Biblii

Uczestnicy poznawali Pismo św. oraz uczyli się jak redukować i kontrolować złość.

  Po Mszy św. neoprezbiterzy, członkowie Dzieła Biblijnego, udzielili szczególnego błogosławieństwa
Archiwum Dzieła Biblijnego
W trzydniowych warsztatach wzięło udział trzydziestu uczestników. Przygotowało je i przeprowadziło Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II Diecezji Radomskiej. Tegorocznemu spotkaniu przyświecało hasło zaczerpnięte z Pawłowego Listu do Rzymian: „Nie daj się zwyciężyć złu”.  

Na warsztaty złożyły się konferencje i ćwiczenia. Nie zabrakło prezentacji multimedialnych i filmów. Był czas na modlitwę i spacer oraz wspólne grillowanie. Zajęcia poprowadzili Aneta Lutomska, Leszek Wianowski, ks. Michał Faryna, dk. Piotr Gruszka i Kacper Lutomski. Nad całością czuwał moderator dzieła ks. Jacek Kucharski.

I były też odwiedziny. Do Emaus przyjechał bp Henryk Tomasik, który uczestniczył w Apelu Jasnogórskim. Mszę św. sprawowali neoprezbiterzy, księża Marcin Cabaj, Michał Bartosiak, Jakub Gorczyca i Marcin Pietras, którzy jeszcze jako alumni należeli do Kleryckiego Koła Dzieła Biblijnego.

  Warsztatowe zajęcia prowadzi Aneta Lutomska
Archiwum Dzieła Biblijnego
W warsztatach podobała mi się odpowiedzialność za wypowiadane wiadomości zgodne z Biblią, jasność i zwięzłość materiału oraz jego zastosowanie w sytuacjach życiowych”. „Byłam na takich warsztatach po raz pierwszy i jestem zadowolona z tematyki podjętej przez warsztaty. Myślę, że bardzo dobrym pomysłem jest włączenie zagadnień psychologicznych oraz bogata oprawa muzyczna”. ”Podobało mi się stworzenie atmosfery bezpieczeństwa, kompetencji, klimatu, życzliwości” - to niektóre z wpisów zostawionych przez uczestników w końcowej ankiecie.

Na koniec, po ostatniej liturgii, wszyscy ucałowali relikwie św. Jana Pawła II, patrona stowarzyszenia. Potem uczestnicy otrzymali dyplomy potwierdzające udział w warsztatach  oraz książki i płyty CD pt. „Jak powstało Pismo święte? Historia tekstu Biblii”.

  Pamiątkowa fotografia uczestników i moderatorów
Archuwum Dzieła Biblijnego


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma