Uczestnicy poznawali Pismo św. oraz uczyli się jak redukować i kontrolować złość.
Po Mszy św. neoprezbiterzy, członkowie Dzieła Biblijnego, udzielili szczególnego błogosławieństwa
Archiwum Dzieła Biblijnego
W trzydniowych warsztatach wzięło udział trzydziestu uczestników. Przygotowało je i przeprowadziło Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II Diecezji Radomskiej. Tegorocznemu spotkaniu przyświecało hasło zaczerpnięte z Pawłowego Listu do Rzymian: „Nie daj się zwyciężyć złu”.
Na warsztaty złożyły się konferencje i ćwiczenia. Nie zabrakło prezentacji multimedialnych i filmów. Był czas na modlitwę i spacer oraz wspólne grillowanie. Zajęcia poprowadzili Aneta Lutomska, Leszek Wianowski, ks. Michał Faryna, dk. Piotr Gruszka i Kacper Lutomski. Nad całością czuwał moderator dzieła ks. Jacek Kucharski.
I były też odwiedziny. Do Emaus przyjechał bp Henryk Tomasik, który uczestniczył w Apelu Jasnogórskim. Mszę św. sprawowali neoprezbiterzy, księża Marcin Cabaj, Michał Bartosiak, Jakub Gorczyca i Marcin Pietras, którzy jeszcze jako alumni należeli do Kleryckiego Koła Dzieła Biblijnego.
„
Warsztatowe zajęcia prowadzi Aneta Lutomska
Archiwum Dzieła Biblijnego
W warsztatach podobała mi się odpowiedzialność za wypowiadane wiadomości zgodne z Biblią, jasność i zwięzłość materiału oraz jego zastosowanie w sytuacjach życiowych”. „Byłam na takich warsztatach po raz pierwszy i jestem zadowolona z tematyki podjętej przez warsztaty. Myślę, że bardzo dobrym pomysłem jest włączenie zagadnień psychologicznych oraz bogata oprawa muzyczna”. ”Podobało mi się stworzenie atmosfery bezpieczeństwa, kompetencji, klimatu, życzliwości” - to niektóre z wpisów zostawionych przez uczestników w końcowej ankiecie.
Na koniec, po ostatniej liturgii, wszyscy ucałowali relikwie św. Jana Pawła II, patrona stowarzyszenia. Potem uczestnicy otrzymali dyplomy potwierdzające udział w warsztatach oraz książki i płyty CD pt. „Jak powstało Pismo święte? Historia tekstu Biblii”.
Pamiątkowa fotografia uczestników i moderatorów
Archuwum Dzieła Biblijnego