Nowy numer 4/2021 Archiwum

Wybierz się na pątniczy szlak

Pątnicy z naszej diecezji na Jasną Górę wyruszą już po raz 36. W tym roku pod hasłem: "Nie wstydzę się Ewangelii".

Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę jest jedną z największych w Polsce. Liczy 45 grup, które skupione są w pięciu kolumnach: dwóch radomskich, skarżyskiej, opoczyńskiej i starachowickiej.

Rozpocznie ją Msza św. 6 sierpnia o 9.30 na placu przy Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Pątnicy do celu dotrą 13 sierpnia, po pokonaniu ponad 200 kilometrów. W ubiegłym roku do duchowej stolicy Polski pielgrzymowało ponad 7 tysięcy osób.

- Nasz pątniczy trud wędrowania przed oblicze Matki Bożej Jasnogórskiej jest szkołą pokutnego i dziękczynnego trudu ofiarowanego Bogu. Jest także wyrazem naszego pragnienia, by jeszcze raz na nowo stać się dla Boga gotowym na wszystko, zgodnie z Jego świętą wolą - mówi ks. Mirosław Kszczot, dyrektor radomskiej pielgrzymki.

Ks. Kszczot do spotkania na pielgrzymim szlaku zaprasza wszystkich diecezjan. Szczególne zaproszenie kieruje zaś do młodzieży. - Jesteście pełni sił i entuzjazmu. Potrzeba waszego entuzjazmu, ofiarności, zaangażowania i wiary nie tylko na pielgrzymce, ale także we współczesnym świecie, w naszej często zagmatwanej codzienności, w naszym społeczeństwie, w którym niejednokrotnie Bóg nie ma prawa obywatelstwa. Niech udział w pielgrzymce będzie dla was wyzwaniem i wielką przygodą, ale także publicznym wyznaniem waszej wiary. Na pielgrzymim szlaku spotkacie wielu ludzi. Nie jesteście sami. Możecie podzielić się waszymi problemami, ale także wyjść do innych, którzy podobnie jak wy borykają się z różnymi trudnościami. Nie czekajcie na pomoc, ale pierwsi wyciągnijcie pomocną dłoń - mówi.

Dyrektor pielgrzymki zwraca się też z serdeczną prośbą do proboszczów i wikariuszy oraz do wszystkich wspólnot parafialnych o udzielenie pątnikom wsparcia, którego pielgrzymi doznawali w poprzednich latach i za które w ich imieniu składa serdeczne Bóg zapłać. - Proszę o wsparcie tych rekolekcji w drodze. Dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli i wrażliwego serca, którzy wspierają naszą pielgrzymkę duchowo i materialnie - mówi.

Zapisy na pielgrzymkę prowadzone są w parafiach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama