Nowy numer 33/2018 Archiwum

Pola Nadziei zakwitną wiosną

W tym roku w akcję włączyło się ponad 30 szkół. Uczniowie na Polach Nadziei posadzą 4,5 tys. żonkili.

Na terenie Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywieniowej w Radomiu na Wacynie Caritas Diecezji Radomskiej rozpoczęła akcję Pola Nadziei. Polega ona na sadzeniu żonkili. Wiosną, kiedy zakwitną, odbywają się kwesty. Z pieniędzy, które uda się zebrać, kupowany jest sprzęt do wypożyczalni Caritas. Ofiarodawcy otrzymują kwiat żonkila lub jego symbol.

- W zeszłym roku posadziliśmy 3 tys. cebulek. W akcji uczestniczyło 19 szkół. Zebraliśmy ponad 10 tys. zł, za które kupiono koncentratory tlenu i chodziki. W tym roku dołączyło wiele szkół i mamy ich już ponad 30. Dosadzimy 4,5 tys. cebulek - mówi Iwona Stępniewska, koordynatorka akcji.

Pola Nadziei to ogólnopolska akcja, w której chodzi o pomoc chorym na raka. Ma przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej opieki w trudnym okresie odchodzenia. Sadzenie żonkili jest symbolicznym aktem solidarności z umierającymi. Młodzież bardzo chętnie angażuje się w tę akcję. Przy okazji organizowane są w szkołach spotkania hospicyjne.

- Nasza radomska Caritas włączyła się w tę akcję w ubiegłym roku. Obsadzanie Pól Nadziei żonkilami ma pokazać solidarność ludzi zdrowych z tymi, którzy chorują na choroby nowotworowe. Przez to uczymy wrażliwości na potrzeby osób chorych i chcemy również pokazać, że oni nie są sami - mówi ks. Robert Kowalski, wicedyrektor Caritas.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma