Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Dramatyczny wzrost liczby bezdomnych!

Oprócz wzrostu liczby bezdomnych (dwa lata temu było ich w Radomiu 74, obecnie niemal 300), przeraża też to, że wśród bezdomnych jest siedmioro dzieci. Badanie przeprowadzono w tym samym czasie, docierając do placówek pomocowych, jak i do tak zwanych miejsc niemieszkalnych.

W akcji wzięli udział: Dom Dla Bezdomnych MOPS, Dom Dla Bezdomnych Kobiet i Noclegownia Caritas Diecezji Radomskiej, streetworkerki, „Dobro Czynić” Misja Charytatywna Kościoła Chrystusowego RP, Fundacja Chrześcijańska JHS, szpitale, Areszt Śledczy, Straż Miejska oraz policja.

- Okazało się, że tego dnia w Radomiu udało się dotrzeć do 287 osób bezdomnych, w tym 239 mężczyzn, 41 kobiet oraz 7 dzieci.

W placówkach działających w tym mieście przebywało wówczas 98 osób (69 mężczyzn, 22 kobiety i 7 dzieci), w miejscach czasowego pobytu czyli w szpitalach, areszcie śledczym oraz zakładach opiekuńczo-leczniczych - 156 osób - informuje Justyna Piątek z MOPS.

W pustostanach, ogródkach działkowych i na klatkach schodowych przebywały 33 osoby, 28 mężczyzn i 5 kobiet.

- Jak wyjaśnia Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, określenie liczby osób bezdomnych jest wstępem do wszelkich dalszych działań, mających ograniczyć negatywne skutki bezdomności. Informacja o liczbie osób bezdomnych przebywających na terenie danej gminy, może być podstawą do podejmowania konkretnych decyzji, np. o wybudowaniu noclegowni czy domu dla osób bezdomnych, a także prowadzenia odpowiedniej polityki mieszkaniowej. Informacja na temat osób bezdomnych na terenie gminy może dać także podstawę do uwzględnienia problemu bezdomności w Gminnych strategiach rozwiązywania problemów społecznych - wyjaśnia J. Piątek.


 

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

 • Stanisław_Miłosz
  25.01.2015 00:16

  Nuerentowne stocznie, nierentowna kolej, nierentowna poczta, nierentowne szpitale, nierentowne kopalnie, nierentowne szkoły, nierentowne wojsko. Jest coś rentownego? Rząd, prezydent, sejm? Nierentowna Polska, nierentowni Polacy — wygasić!

  doceń 3
 • brosaczony
  25.01.2015 22:55
  A moim zdaniem się czepiacie. Spanie na "zielonej łączce" tylko udowadnia, że dzięki rządowi żyjemy na "zielonej wyspie". Chyba zacznę głosować na Polskie Obywatelskie Stronnictwo Ludowe, czy jakoś tak.
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma