Nowy numer 28/2018 Archiwum

Trzecia z dwunastu gwiazd w Radomiu

W kościele pw. Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu (ul. Grzybowska 22) od 5 do 31 maja będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w ołtarzu Donum Caritas et Pax (Dar Miłość i Pokój) w intencji pokoju.

Ołtarz jest trzecim z zaplanowanych 12, które będą rozsiane po całym świecie i przy których będzie trwała modlitwa o pokój. Ten, który właśnie został przywieziony do Radomia, zostanie ustawiony w afrykańskim Centrum Modlitwy o Pokój w Yamoussoukro na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Pierwszy z nich został ustawiony w Jerozolimie w kaplicy IV stacji Drogi Krzyżowej, drugi - w Kazachstanie. Budowa ołtarzy to idea realizowana przez Stowarzyszenie "Communità Regina Della Pace" w ramach projektu ”12 Gwiazd w Koronie Królowej Pokoju”.

- Ołtarz Donum Caritas et Pax peregrynuje przez różne ośrodki. Do Radomia przywieźliśmy go z Bydgoszczy. Mamy nadzieję, że wkrótce poświęci go papież Franciszek i potem stanie w afrykańskim Centrum Modlitwy o Pokój w Yamoussoukro na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Ołtarz jest trzecim z dwunastu, jakie chcemy ustawić w różnych częściach świata, by stał się - zgodnie z nazwą projektu - jedną z 12 gwiazd w koronie Królowej Pokoju. Pierwszy z naszych ołtarzy, który dziś stoi w kaplicy IV stacji Drogi Krzyżowej, poświęcił papież Benedykt XVI w 2009 r. - mówi Piotr Ciołkiewicz, prezes Stowarzyszenia "Communità Regina Della Pace".

Uroczyste rozpoczęcie adoracji Najświętszego Sakramentu w ołtarzu Donum Caritas et Pax odbędzie się z udziałem abp. Tomasza Pety, metropolity Kazachstanu, we wtorek 5 maja o 18.00. - Adoracja trwać będzie codziennie aż do końca maja od 7.30 do 18.00. Później, po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie majowym, planujemy czas na adoracje wspólnot, które każdego dnia zakończy Apel Jasnogórski. Grupy, które chciałyby się włączyć w tę modlitwę, prosimy o wcześniejsze zgłoszenia (telefony: 48/363 74 88, 48/363 95 96, 48/363 06 61) - informuje superior ks. Mirosław Prasek COr.

Stowarzyszenie Communità Regina della Pace powstało w 2008 r. Stawia sobie za cel apostolstwo modlitewnej adoracji eucharystycznego Chrystusa oraz wspieranie wszelkich inicjatyw podejmowanych na rzecz budowania pokoju i pojednania między ludźmi. "Doświadczenie skutków wojny w byłej Jugosławii oraz braku porozumienia pomiędzy różnymi narodami, religiami i wyznaniami w wielu częściach świata, w tym również w Jerozolimie, skłoniło członków założycieli stowarzyszenia do podjęcia działań szerzących ideę modlitwy o pokój. Jest to także nasza odpowiedź na apel Ojca Świętego Benedykta XVI wyrażony 1 stycznia 2007 r. w Orędziu na Światowy Dzień Pokoju słowami: »Pragnę zwrócić się do Ludu Bożego, aby każdy chrześcijanin poczuł, że jego zadaniem jest być niezmordowanym budowniczym pokoju i wytrwałym obrońcą godności osoby ludzkiej i jej niezbywalnych praw«" - piszą członkowie stowarzyszenia na swojej stronie internetowej.

  Wprowadzenie ołtarza do kościoła księży filipinów. Do Radomia został przywieziony z Bydgoszczy
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
  Rozłożony ołtarz stanie przy tabernakulum w kościele MB Królowej Świata
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma