Nowy numer 33/2018 Archiwum

Ziemia Święta czeka na ludzi nauki

Duszpasterstwa akademickie z całej Polski organizują II Ogólnopolską Pielgrzymkę Studentów do Ziemi Świętej. Nazwa nieco myli, bo do udziału w niej zaproszeni są także pracownicy naukowi.

Ks. Albert Chruślak, duszpasterz akademicki, zdradził, że z Radomia już zgłosiło się kilkanaście osób, a wśród nich jeden z prorektorów Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego, jeden z dziekanów tej uczelni oraz dwaj przyszli diakoni w Wyższego Seminarium Duchownego.

- Dwa lata temu bardzo dobrze to wyszło. W pielgrzymce wzięło udział kilkaset osób z całej Polski. Program jest tak sformatowany, że oprócz miejsc tradycyjnie zwiedzanych, bo związanych z życiem Pana Jezusa, jest planowana pielgrzymka przez pustynię, a także nocne czuwanie - mówi ks. Chruślak i dodaje: - Koszt 3060 zł oraz 50 dolarów USA z pewnością nie jest niski, ale dla wielu osób to pielgrzymka życia, która daje siłę i wspomnienia na długie lata.

Zapisy oraz informacje można uzyskać w siedzibie Duszpasterstwa Akademickiego przy ul. Górniczej 2 w Radomiu lub po Mszach św. dla studentów, sprawowanych zarówno w katedrze w niedziele o 20.00 i w kościele na os. akademickim (ul. Górnicza) o 20.20.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma