GN 42/2020 Archiwum

Ziemia Święta czeka na ludzi nauki

Duszpasterstwa akademickie z całej Polski organizują II Ogólnopolską Pielgrzymkę Studentów do Ziemi Świętej. Nazwa nieco myli, bo do udziału w niej zaproszeni są także pracownicy naukowi.

Ks. Albert Chruślak, duszpasterz akademicki, zdradził, że z Radomia już zgłosiło się kilkanaście osób, a wśród nich jeden z prorektorów Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego, jeden z dziekanów tej uczelni oraz dwaj przyszli diakoni w Wyższego Seminarium Duchownego.

- Dwa lata temu bardzo dobrze to wyszło. W pielgrzymce wzięło udział kilkaset osób z całej Polski. Program jest tak sformatowany, że oprócz miejsc tradycyjnie zwiedzanych, bo związanych z życiem Pana Jezusa, jest planowana pielgrzymka przez pustynię, a także nocne czuwanie - mówi ks. Chruślak i dodaje: - Koszt 3060 zł oraz 50 dolarów USA z pewnością nie jest niski, ale dla wielu osób to pielgrzymka życia, która daje siłę i wspomnienia na długie lata.

Zapisy oraz informacje można uzyskać w siedzibie Duszpasterstwa Akademickiego przy ul. Górniczej 2 w Radomiu lub po Mszach św. dla studentów, sprawowanych zarówno w katedrze w niedziele o 20.00 i w kościele na os. akademickim (ul. Górnicza) o 20.20.

Ziemia Święta czeka na ludzi nauki  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama