Nowy numer 2/2021 Archiwum

W kobiecym gronie o rzeczach ważnych

"Całkiem Inna - kobieta w blasku Stwórcy" - to cykl comiesięcznych spotkań dla pań. Pierwsze już 16 czerwca. Konferencję "Lea i Rachela - historia mojej wartości" poprowadzi Magdalena Frączek z zespołu Love Story.

Na pomysł zorganizowania spotkań tylko dla kobiet wpadły dwie studentki - Klaudia Miśkiewicz i Dominika Brdak.

- Podczas rozmów z naszymi koleżankami doszłyśmy do wniosku, że w naszym środowisku, mieście, jest duża potrzeba, żeby zorganizować konferencje dla kobiet. Na tych spotkaniach wymieniałybyśmy się doświadczeniami, dzieliły tym, co trudne i ważne, kształtowały siebie. Odkrywałybyśmy też, w jaki sposób Bóg jest obecny w naszym życiu i pomaga nam na każdym kroku. Chcemy, aby te spotkania łączyły różne kobiety, bo chociaż każda z nas jest całkiem inna, to wiele nas łączy. Jesteśmy stworzone na podobieństwo jednego Boga, przez Niego umiłowane i oświetlone Jego blaskiem. Nasze wnętrza skrywają wiele tajemnic, pragnień, trosk na co dzień ukrytych pod idealnym makijażem - wyjaśniają.

Do zorganizowania cyklu spotkań zainspirowała je też płyta Magdaleny Frączek "Effatha" (otwórz się), w której autorka zwierza się ze swoich doświadczeń i intuicji dotyczących kobiecości. Dlatego to właśnie Magdalena - wokalistka, pianistka, kompozytorka znana z zespołu Love Story - będzie gościem pierwszego spotkania. Poprowadzi konferencję "Lea i Rachela - historia mojej wartości". Gorsza i lepsza - fałszywe obrazy kobiecości; Lea jako obraz bardzo zaniżonego poczucia wartości, Rachela jako obraz ponadludzkich oczekiwań.

Pierwsze spotkanie odbędzie się już 16 czerwca o 19.30 w budynku Duszpasterstwa Akademickiego w Radomiu (ul. Górnicza 2). Rozpocznie je modlitwa, którą poprowadzi ks. Mariusz Wilk, następnie będzie konferencja, a po niej rozmowa przy kawie i ciastku.

- Serdecznie zapraszamy wszystkie panie, bez względu na wiek, by w kobiecym gronie porozmawiać o tym, co kryje nasze wnętrze - zapraszają studentki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama