Nowy numer 24/2021 Archiwum

Kryształowe Kule i inne honory

Kultywują tradycje, prowadzą działania sprzyjające budowaniu tożsamości społecznej w środowisku Radomia i Mazowsza.

Na zamku w Szydłowcu spotkali się na kolejnym zjeździe członkowie, przyjaciele i sympatycy Radomskiego Stowarzyszenia Pokoleń. Stowarzyszenie zajmuje się szeroko pojętym budowaniem tożsamości społecznej w środowisku lokalnym Radomia.

Spotkanie w szydłowieckim zamku rozpoczęło się koncertem Chóru Miasta Szydłowca "Gaudium Canti" pod dyrekcją Danuty Klepaczewskiej. W części oficjalnej prezes stowarzyszenia Grażyna Łuba dziękowała wszystkim, którzy włączają się w prace stowarzyszenia. Osoby szczególnie wyróżniające się otrzymały list gratulacyjny i podziękowania od wicemarszałka Leszka Ruszczyka oraz przyznawane przez stowarzyszenie Kryształowe Kule. W imieniu marszałka województwa Adama Struzika, Medal Pamiątkowy „Pro Masovia” - za wybitne osiągnięcia i działalność na rzecz województwa mazowieckiego - L. Ruszczyk przekazał Małgorzacie Bernatek, dyrektor Szydłowieckiego Centrum Kultury i Sportu "Zamek".

Poproszony o zabranie głosu bp Henryk Tomasik mówił: - Gdy patrzymy na piękny chór, możemy podziwiać umiejętność współpracy, wykonania powierzonej roli. To symbol dobrej współpracy. Stowarzyszenie Pokoleń można porównać do takiego chóru, który ma bardzo dzielnego dyrygenta, potrafi zgromadzić i poprowadzić stowarzyszenie, realizując zadania statutowe i kształtując kulturę środowiska. Od duszpasterzy przekazuję wyrazy wdzięczności za państwa pracę dla środowiska, miasta, regionu. Dziękujemy za zaangażowanie, a pani prezes Grażynie Łubie życzymy nieustannego entuzjazmu w kierowaniu tym pięknym "chórem”.

W zamkowej sali zasiadło wielu znamienitych gości   W zamkowej sali zasiadło wielu znamienitych gości
Krystyna Piotrowska /Foto Gość
Małgorzacie Bernatek medal „Pro Masovia” przekazał Leszek Ruszczyk. Z prawej Grażyna Łuba   Małgorzacie Bernatek medal „Pro Masovia” przekazał Leszek Ruszczyk. Z prawej Grażyna Łuba
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama