Nowy numer 24/2018 Archiwum

Mocne państwo nie przeciw, ale dla obywateli

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, który przebywał w Radomiu, to dla obecnej ekipy rządzącej władza dla władzy była celem.

-  Opozycja jest czymś normalnym w demokracji i nie chcemy jej anihilować. Naszym oponentom to przychodziło do głowy -  mówił J. Kaczyński, a w kwestii wizji samodzielnych rządów jego partii i koalicji strachu przed PiS dodał: - Potrzebujemy mocnego państwa. Nie przeciw obywatelom, ale dla obywateli. Nasz rząd będzie miał wielki, całościowy projekt dla Polski, który będzie obejmował najróżniejsze działania nawzajem się uzupełniające. Z drugiej strony mamy propozycję rządu, który PiS chce otoczyć kordonem sanitarnym, który będzie wewnętrznie skłócony, i będzie rządem wojującym z Prawem i Sprawiedliwością oraz z prezydentem.

Definiując sposób prowadzenia polityki przez partie ekipy rządzącej, prezes PiS wyjaśniał:

-   Jarosław Kaczyński podpisał postulaty Kontraktu dla Radomia i Ziemi Radomskiej
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
Prowadzą politykę transakcyjną, taką, która sprowadza się do zawierania różnego rodzaju układów z mocnymi grupami nacisku. Celem jest władza dla władzy i korzyści z władzy płynące. Na czym to polega, wie każdy kto słuchał taśm.

J. Kaczyński przedstawił obecnym ekipę PiS startującą z list w okręgu radomskim. - Są świetnie przygotowani, mają doświadczenie i przygotowanie na wielu szczeblach odpowiedzialności - zapewniał.

Prezes przypomniał zasadnicze punkty programu jego partii: 500 zł na każde dziecko, podwyższenie sumy wolnej od podatku, obniżenie wieku emerytalnego, 15 proc. CIT dla małych przedsiębiorców i sześciolatki w szkołach jedynie za zgodą rodziców.  

Podpisał się także pod pięcioma punktami programu jego formacji odnoszące się do Radomia i regionu: skuteczna modernizacja linii kolejowej Radom-Warszawa, przyspieszenie budowy drogi ekspresowej S 12 Radom-Piotrków Trybunalski, przebudowa Alei Wojska Polskiego w Radomiu finansowana z budżetu państwa, wydzielenie Warszawy z województwa mazowieckiego i nowy oddział onkologii w Radomiu.

  Konferencja wzbudziła duże zainteresowanie mieszkańców
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma