Nowy numer 25/2018 Archiwum

Jubileusz z papieżem Polakiem

Do kościoła parafialnego w Sławnie wprowadzono relikwie św. Jana Pawła II. Uroczystości były połączone z jubileuszem 10. rocznicy nadania imienia Jana Pawła II Publicznej Szkole Podstawowej w Sławnie.

Dla uczniów szkoły ten rok ma szczególne znaczenie. Mija 10 lat od nadania szkole imienia. Z tej okazji obchodzono Święto Szkoły. Zaplanowano je w dniu wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II do parafialnego kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św., którą odprawił proboszcz ks. kan. Adam Stępień. - Wsłuchując się w słowa homilii oraz patrząc na relikwie św. Jana Pawła II, mogliśmy poczuć duchową obecność patrona naszej szkoły - mówi Dorota Mochola, dyrektor szkoły.

Po Mszy św. wszyscy przeszli pod pomnik papieża Polaka, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze. Następnie pochód, na którego czele szły delegacje ze sztandarami szkół noszących imię Jana Pawła II - z PSP w Sławnie, PSP w Sulejowie oraz Zespołu Szkół w Mroczkowie - oraz sztandarem Ochotniczej Straży Pożarnej udał się do szkoły.

D. Mochola zwróciła się do uczniów: - Mam nadzieję, że postać wybitnego patrona jest bliska waszym sercom. Wiedza o Janie Pawle II, znajomość jego losów i dokonań rodzi szacunek do patrona, szacunek do szkoły noszącej jego imię, a poprzez to szacunek do wiedzy i nauki.

Podczas akademii uczniowie zaprezentowali inscenizację słowno-muzyczną, w której przypomnieli najważniejsze chwile z życia Jana Pawła II. Uczniów przygotowały nauczycielki A. Mazur i J. Ambroziak.

- Święto Szkoły w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sławnie było tak wyjątkowe, jak jego główny bohater - św. Jan Paweł II. Kolejny raz można było się przekonać, że emocje związane z nim nie stygną, lecz powodują wzruszenie i skłaniają do refleksji. Jego idee i myśli są wiecznie żywe - cieszy się pani dyrektor.

  Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. kan. Adam Stępień
Archiwum szkoły

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma