Dla Teatru Scene "Betlejem polskie" to już 24. przedstawienie wyreżyserowane przez Wojciecha Ługowskiego. Tuż przed rozpoczęciem spektaklu ks. Mirosław Prasek COr superior i dyrektor KLO w Radomiu, powiedział: - Myślę, że w tej rzeczywistości, w której teraz jesteśmy, te treści jeszcze bardziej nabierają znaczenia i dodają dumy oraz przekazują nam pewne wartości.
Teatr Scene, działający przy Katolickim Liceum Ogólnokształcącym, zaprosił na jasełka do Oratorium Księży Filipinów w Radomiu przy ul. Grzybowskiej 22. Na scenie uczniowie wystawili „Betlejem polskie”, napisane przez Lucjana Rydla, w reżyserii Wojciecha Ługowskiego.
Bardzo dobrze przygotowani młodzi aktorzy, tak przez godzinę potrafili „zaczarować” publiczność, że w tej części sali panowała cisza, a trzeba podkreślić, że wśród widzów było dużo dzieci. Te, gdy ucichły gromkie brawa po zakończonym spektaklu, wbiegały na scenę, żeby robić sobie zdjęcie z aktorami.
Opracowaniem muzycznym przedstawienia zajęła się Agnieszka Kobierska, scenografią Wojciech Sałek, a s. Magdalena Zawadzka fmm przygotowała kostiumy.
Teatr Scene rozpoczął swoją działalność roku szkolnym 2003/2004 w Katolickim Liceum im. św. Filipa Neri w Radomiu. Na początek były lekcje retoryki, prowadzone przez Wojciecha Ługowskiego, aktora radomskiego Teatru Powszechnego, i przygotowany program artystyczny „Pejzaż Golgoty”, który związany był z prezentacją obrazów krakowskiej malarki Janiny Blicharskiej-Linar.
Jako pierwszy powstał spektakl na podstawie tekstów Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego zatytułowany „Teatrzyk Zielona Gęś ma zaszczyt przedstawić Polaków portret własny”. Później były kolejne spektakle i nowi aktorzy, bo rekrutowani z tych, którzy akurat uczą się w szkole. To nie przeszkadzało, aby teatr zdobył sobie odpowiednią renomę i utrzymywał wysoki poziom przedstawień. Posypały się liczne nagrody i wyróżnienia przyznawane na festiwalach i przeglądach teatralnych w całej Polsce. Jak zdradził reżyser, na przełomie kwietnia i maja teatr zaprosi na kolejna premierę - „Nowe szaty króla”.
Prapremiera spektaklu Rydla miała miejsce 28 grudnia 1904 r. we Lwowie i okazała się wielkim wydarzeniem artystycznym i patriotycznym. Premiera w Krakowie odbyła się 5 stycznia 1905 r.