W ostatnim dniu radomskich "Kazików 2016" organizatorzy tej 4-dniowej imprezy zaprosili na: Bieg Kazików, Wielki Test Wiedzy o Radomiu i wręczenie Nagrody im. św. Kazimierza.
W Biegu Kazików, który tradycyjnie odbywał się na ulicach Radomia, na dystansie 10 km wystartowało ponad 1000 osób z kraju i zagranicy. Wśród mężczyzn najlepszym biegaczem okazał się Samson Mungai Kagia z Kenii. Wśród kobiet zwyciężyła Lilia Fiskovicz z Mołdawii. Odbył się także bieg charytatywny na dystansie 3 km.
III Wielki Test Wiedzy o Radomiu odbywał się "Resursie Obywatelskiej". Najlepsza okazała się drużyna Radia dla Ciebie, która na 60 możliwych punktów zdobyła ich aż 56. W składzie drużyny RDC były Aneta Pieńkowska, Karolina Sierka i Barbara Bednarz. Nagroda, o którą walczyli uczestnicy tego testu, to okienne żaluzje. Została ona przekazana Janowi Maniakowi z Towarzystwa Przyjaciół 18, który zawiezie je do szkoły w Miednikach Królewskich na Litwie. Pan Maniak od lat współpracuje i wspiera polskie szkoły na Wileńszczyźnie.
Również w "Resursie" przedstawiono tegorocznego laureata Nagrody św. Kazimierza, która przyznawana jest za popularyzację wiedzy o historii i tradycji Radomia. Komisja konkursowa pod przewodnictwem wiceprezydenta Karola Semika, po rozpatrzeniu 4 wniosków, w głosowaniu tajnym tegoroczną Nagrodę im. św. Kazimierza przyznała Marcinowi Kępie.
M. Kępa jest kierownikiem Działu Dziedzictwa Kulturowego "Resursy Obywatelskiej" i prezesem Radomskiego Towarzystwa Naukowego. Swoje zaangażowanie w promocję dziejów miasta realizuje poprzez pracę zawodową, ale także działalność społeczną. Jest autorem m.in. cyklu artykułów: "Historyczny atlas Radomia", opowiadań historyczny w takich publikacjach, jak "Radomianie na starych fotografiach" i "Radom czas zmienia". W Radomskich Studiach Humanistycznych ukazał się jego artykuł naukowy, ukazujący część literackiego dziedzictwa Radomia. M. Kępa był również współorganizatorem trzech międzynarodowych konferencji naukowych.
Tłem muzycznym dla wydarzeń w "Resursie" był występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Grandioso".
Wydarzeniem towarzyszącym "Kazikom" była impreza rodzinna, zorganizowana przez organizacje pozarządowe, przedsiębiorców działających w Mieście Kazimierzowskim oraz Urząd Miejski.
Na straganach, które ustawione były na rynku, można było kupić wielkanocne ozdoby, zabawki, wyroby sztuki ludowej. Było też wiele atrakcji dla najmłodszych. Z kolei na scenie wystąpiły m.in. ludowy zespół Czerwona Jarzębina oraz kapela Trzech Wesołych.