Nowy numer 43/2020 Archiwum

W niedzielę Marsz dla Życia i Rodziny

Już w najbliższą niedzielę, 15 maja, po raz piąty odbędzie się Radomski Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku organizowany jest pod hasłem "Życie jest bezcenne".

W ubiegłym roku w marszu uczestniczyło około 2 tys. osób. W tym roku organizatorzy liczą na więcej.

- Majowa niedziela jest dobrym terminem na radosne rodzinne popołudnie. Zapraszamy rodziców z dziećmi. Zapewniamy wiele atrakcji dla dzieci oraz konkursy i zabawy rodzinne - zachęcają.

Na rozpoczęcie o 15.00 w kościele św. Jana (ul. Rwańska) będzie sprawowana Msza św. Po Eucharystii o 16.15 sprzed kościoła farnego wyruszy barwny korowód. Przejdzie ulicami Rwańską i Żeromskiego na plac przed Urzędem Miejskim.

Tam na najmłodszych uczestników będzie czekało wiele atrakcji, będą też konkursy rodzinne, ogłoszenie wyników konkursów plastycznego i literackiego oraz wręczenie nagród. Wystąpi zespół Big Band z Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu. O 18.15 organizatorzy zapraszają na koncert ewangelizacyjny dwóch zespołów "ZaNim Uwielbienie" i "Wieczny".

- Organizując ten marsz chcemy po raz kolejny zwrócić uwagę, że życie jest bezcenne w każdym wymiarze od poczęcia do naturalnej śmierci - mówi Małgorzata Górka z duszpasterstwa rodzin.

- Udział w marszu niech będzie naszą radosną manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych oraz poszanowania godności i życia każdej osoby - zachęca Aneta Szczepanik ze Wspólnoty Samorządowej Miasta Radomia.

Robert Dominiczak z Ruchu Rodzin Nazaretańskich przyznał, że włączyli się w organizację tego wydarzenia, bo uważają, że jest ono dobre i potrzebne. - Dobre, ponieważ jednoczy ludzi. Mamy okazję pokazać, że jesteśmy razem wokół pewnych ważnych wartości. Życie ludzkie jest wielką wartością. Taka manifestacja jest potrzebna, by wzrastała świadomość, że życie ludzkie trzeba chronić od poczęcia do naturalnej śmierci - wyjaśnia.

Marsz stanowi okazję do tego, by publicznie zamanifestować radość z posiadania rodziny. - To również sposobność, by spotkać osoby, z którymi chcemy dzielić te same wartości. Uczestniczą w nim przede wszystkim młode rodziny z dziećmi, a także różne ruchy i stowarzyszenia. Nasz marsz to nie tylko kolorowy korowód, ale również dobitna odpowiedź na zagrożenia naszych czasów. W tegorocznym marszu chcemy przypomnieć, że rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami. To rodzice pełnią pierwszoplanową rolę wychowawczą, wszelkie instytucje publiczne winny pełnić rolę pomocniczą uznając autorytet i wolę rodziców - powiedziała Grażyna Soja ze Stowarzyszenia Solidarność Polskich Rodzin.

W przygotowanie Marszu dla Życia i Rodziny włączyło się 13 stowarzyszeń i organizacji radomskich: Akcja Katolicka DR, Bractwo Kurkowe św. Sebastiana, Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie, Duszpasterstwo Akademickie, Duszpasterstwo Rodzin, Klub Inteligencji Katolickiej, Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy, Radomskie Rady Rycerzy Kolumba, Ruch Rodzin Nazaretańskich, Stowarzyszenie Polskich Rodzin, Stowarzyszenie Środowisko Inicjatywa, Szkoła Nowej Ewangelizacji oraz  Wspólnota Samorządowa miasta Radomia.

Patrona honorowy objęli: abp Wacław Depo, abp Zygmunt Zimowski, bp Henryk Tomasik i prezydent Radosław Witkowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama