W parafii pw. św. Stefana po raz drugi odbył się festyn rodzinny. W tym roku szczególnym motywem świętowania były 25. rocznica pobytu Jana Pawła II w Radomiu i 5. rocznica powstania Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.
- 4 czerwca 1991 r. to może najważniejsza data w historii naszego miasta. Dzisiaj dziękowaliśmy Panu Bogu za dar papieża i dar jego obecności w Radomiu. Na Mszy św. gościliśmy Radomską Orkiestrę Wojskową, potem był koncert patriotyczno-religijny. To jest ta sama orkiestra, choć oczywiście nie w tym samym składzie, która grała 25 lat temu na radomskim lotnisku. W homiliach przypominaliśmy to, o czym mówił papież w Radomiu i co nam pozostawił. Cały czas modlimy się przed relikwiami św. Jana Pawła II, które były wystawione w kościele – mówi proboszcz ks. Andrzej Jędrzejewski.
Głównym organizatorem festynu był Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, do którego należy ponad 30 osób. Od początku jego prezesem jest Teresa Połeć. Inicjatorem utworzenia przed 5 laty oddziału był ks. Jędrzejewski. - Nawet przy organizacji festynu okazało się, że jest to grupa z ogromną inicjatywą, werwą i pomysłami. Szczególnym owocem działania oddziału jest kwartalnik „DNI. Dobra Nowina z Idalina”. Większość redakcji tworzą członkowie Akcji Katolickiej - mówi proboszcz.
Festyn otworzył bp Piotr Turzyński. - To wspaniała idea, żeby zebrać się razem, porozmawiać, pobyć, pośpiewać, zrelaksować się. Dla dzieci i całych rodzin to jest frajda - powiedział i życzył, by było to świętowanie pełne radości.
Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Na scenie występowała parafialna schola, prezentowali się uczniowie szkół działających na terenie parafii. Były koncerty gwiazd. Nie zabrakło konkursów, gier, zabaw, kawiarenki, grilla. Mecz piłki nożnej rozegrali parafia św. Stefana i radomscy samorządowcy.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się loteria i aukcja. - Jesteśmy jedną z dwóch parafii w naszej diecezji, z której najwięcej młodzieży jedzie na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa, ale to jest też dla nas wyzwanie. Chcemy bardzo konkretnie młodym w tym wyjeździe pomóc i dlatego główny cel akcji i loterii to zbiórka pieniędzy na ŚDM. Chcemy też pomóc w tym roku roku dzieciom i młodzieży przewlekle chorym z naszej parafii, bądź takim, które wymagają długotrwałego leczenia, rehabilitacji - wyjaśnia ks. Jędrzejewski.
Spotkanie parafian zakończył Apel Jasnogórski.
Festyny to jedna z form integracji. - Bardzo dzisiaj potrzebujemy takiego poczucia wspólnoty. Jesteśmy bardzo w Polsce podzieleni, a tu ludzie są razem i to jest bardzo ważne. Jest radośnie. Można sympatycznie spędzić popołudnie, spotkać znajomych, czegoś posłuchać, coś dobrego zrobić dla innych - podsumowuje ks. Jęrzejewski.