Nowy numer 28/2018 Archiwum

Zmarł były proboszcz radomskiej fary

Ks. prał. Stanisław Kula zmarł w wieku 79 lat. W latach 2001-2012 był proboszczem parafii pw. św. Jana w Radomiu (fara).

Urodził się 5 sierpnia 1937 r. w Niedziółkach, parafia Połaniec (obecnie diecezja sandomierska). Święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 1963 roku. Ks. Stanisław Kula jako wikariusz pracował w parafiach: Ożarów, Odrowąż, Daromin, Błogie, Wrzos, Krępa Kościelna, Skrzyńsko i Łagów Opatowski. Był proboszczem trzech parafii: Słupia Nadbrzeżna, Jankowice i Radom, parafia pw. św. Jana Chrzciciela. Od 2012 roku mieszkał w Domu Księży Emerytów w Radomiu.

Uroczystości żałobne rozpoczną się w niedzielę 7 sierpnia o 19.00 w radomskim kościele farnym. Msza św. pogrzebowa sprawowana będzie w poniedziałek 8 sierpnia o 13.00 w rodzinnej parafii pw. św. Marcina w Połańcu.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma