Nowy numer 28/2018 Archiwum

Krzyż Oficerski dla ks. Dariusza Stańczyka

Prezydent Andrzej Duda odznaczył kapłana z naszej diecezji Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

Jak poinformowało Radio Plus Radom, ks. Stańczyk otrzymał to odznaczenie za wybitne zasługi dla polskiego Kościoła na Wschodzie, za krzewienie polskiej kultury i tradycji narodowych, za działalność na rzecz polskich mniejszości narodowych.

Ks. Stańczyk pracuje obecnie w Tobolsku w Rosji. Pochodzi z parafii Paradyż-Wielka Wola. Urodził się w 1961 r. Po święceniach kapłańskich, które przyjął 30 lat temu, pracował w tworzącej się parafii MB Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej (obecnie sanktuarium). Studiował w Rzymie. Pracował na Wileńszczyźnie. Działacz społeczny, obrońca polskości na Kresach. Został Polakiem Roku 2003 na Litwie, Honorowym Obywatelem Rejonu Wileńskiego, komendantem Wileńskiego Hufca Maryi im. Pani Ostrobramskiej, organizatorem Sztafety Niepodległości z Zułowa na Rossę. Jest kapelanem Rajdu Katyńskiego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma