GN 3/2021 Archiwum

"Kamyk", jesteśmy z tobą!

Dla Kamila Wurmańskiego, ministranta z parafii pw. MB Królowej Świata, w najbliższy poniedziałek, 13 lutego o 17.00, w piłkę siatkową zagrają piłkarze Radomiaka, a w piłkę nożną siatkarze Cerradu Czarnych Radom.

Kamil Wurmański, zwany przez przyjaciół i znajomych "Kamykiem", to osobowość nie tylko sportowa, ale też ważna w formacji młodych, działających głównie przy wspólnocie parafii MB Królowej Świata (parafia ks. filipinów). Kamil, uczeń V LO im. R. Traugutta, grał w mistrzostwach ministrantów naszej diecezji, zdobywając puchary i tytuły. Dramatyczny wypadek zdarzył się podczas turnusu oazowego. Znaleziono go po posiłku w pokoju w stanie bliskim śmierci. Do dziś nie ustalono przyczyny. Wszystko wskazuje na tragiczny zbieg okoliczności. Reanimacja i późniejsze leczenie uratowały jego życie, ale Kamil do dziś nie wrócił do pełnej świadomości. Przez pewien czas przebywał w klinice "Budzik". Obecnie przebywa w domu. Rehabilitacja wymaga dużych nakładów finansowych.

- Rehabilitacja, wsparcie w domu, turnusy rehabilitacyjne, być może dodatkowy sprzęt. To również być może praca z psychologami, neurologami, neurolingwistami. Nie wszystko, a na pewno nie w niezbędnym zakresie, jest finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia - mówią opiekunowie Kamila Wurmańskiego. W akcję pomocy Kamilowi, która łączy się z dużymi nakładami finansowymi, włączyły się radomskie kluby sportowe: Cerrad Czarni i Radomiak. Sportowcy i działacze organizują festyn, który rozpocznie się 13 lutego (poniedziałek) o 17.00 w hali MOSiR.

Obok konkursów z nagrodami i licytacji koszulek odbędą się trzy mecze. W piłkę siatkową zagrają siatkarze Cerradu z piłkarzami Radomiaka. W tym samym składzie sportowcy zmierzą się w halowej piłce nożnej, a na koniec zagrają klubowi oldboje.

Kamila Wurmańskiego można wesprzeć poprzez przekazanie 1% podatku dochodowego. Aby to uczynić, w pozycji 122 formularza PIT należy wpisać numer KRS fundacji, tj: 00000 37 904, w pozycji 124 następujące dane uzupełniające: 28 099 Kamil Wurmański. Można również przekazać darowiznę na rachunek bankowy Fundacji: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615. Dane adresata: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, ul. Łomańska 5, 01-685, Warszawa. Tytuł wpłaty: 28099 Kamil Wurmański darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Plakat zapraszający na halę MOSiR w poniedziałek 13 lutego na 17.00. Wstęp wolny   Plakat zapraszający na halę MOSiR w poniedziałek 13 lutego na 17.00. Wstęp wolny
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama