Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zaproszenie na XVI Święto Polskiej Niezapominajki

To doskonały pomysł na niedzielną wycieczkę. Organizatorzy tej imprezy zawsze przygotowują dla gości wiele niespodzianek i atrakcji. Wiele z nich powstaje jest z myślą o dzieciach.

Nadleśnictwo Radom oraz RDLP w Radomiu zapraszają 14 maja od 11.00 do 15.00 na XVI Święto Polskiej Niezapominajki do Nadleśnictwa Radom - Leśny Ośrodek Edukacyjny im. Andrzeja Zalewskiego w Jedlni-Letnisku. Święto to zapoczątkował w 2002 r. Andrzej Zalewski, redaktor radiowej "Jedynki", prowadzący "Ekoradio". To święto leśników i przyrodników, którego zadaniem jest promowanie walorów polskiej przyrody i stałe przypominanie o jej ochronie.

Lasy Państwowe na cyklicznej imprezie, organizowanej w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym im. Andrzeja Zalewskiego w Jedlni-Letnisku na terenie Nadleśnictwa Radom, będą promować realizowaną zrównoważoną gospodarkę leśną oraz funkcje ekologiczne i społeczne lasów. Program XVI Święta Polskiej Niezapominajki wpisuje się w realizację tegorocznej kampanii LP przebiegającej pod hasłem: "Lasy Państwowe. Zapraszamy – Las dobre sąsiedztwo".

Piknik organizowany w ramach obchodów Święta Polskiej Niezapominajki gromadzi całe rodziny oraz amatorów aktywnego wypoczynku na łonie natury. Leśnicy i ich przyjaciele organizują rajdy rowerowe, nordic walking oraz zabawy i gry dla dzieci. Edukacja leśna będzie połączona z wystawami o tematyce leśnej i występami artystów.

W programie przewidziano m.in. występy zespołów dziecięcych, tanecznych, sygnalistów myśliwskich oraz inne atrakcje. Poza tym na terenie Leśnego Ośrodka Edukacyjnego rozstawione będą stoiska i wystawy nadleśnictw Leśnego Kompleksu Promocyjnego "Puszcza Kozienicka", LKP "Puszcza Świętokrzyska" oraz Centrum Edukacji Przyrodniczej i Arboretum Nadleśnictwa Marcule. Dodatkowo zorganizowany będzie jarmark, na którym będzie można podziwiać wytwarzanie rękodzieła, kupić wyroby regionalne oraz posilić się tradycyjnym jadłem. Dla zwolenników sportu leśnicy przygotowali rajd nordic walking po Puszczy Kozienickiej z przewodnikiem z Polskiej Federacji Nordic Walking. Natomiast wszystkich, którzy rowerami chcą pojechać na Święto Polskiej Niezapominajki do Leśnego Ośrodka Edukacyjnego w Jedlni-Letnisku, zapraszamy na najbliższą "Jazdę z Miasta!".

W imprezie udział wezmą mieszkańcy regionu oraz przedstawiciele ogólnokrajowych i lokalnych władz, leśnicy, organizacje zajmujące się ochroną przyrody, lokalni twórcy.

Piknik zakończy się koncertem. Gwiazdą tegorocznej edycji Święta Polskiej Niezapominajki będzie zespół Oddział Zamknięty.

    Relacja radiowa na żywo idzie wprost z ośrodka w Jedlni, ze Świeta Polskiej Niezapomniajki
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

 

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma