Nowy numer 2/2021 Archiwum

Trwa Festiwal Filmowy "Czerwiec '76"

Przez 2 dni widzowie obejrzą 6 produkcji.

Jutro, 23 czerwca (dzień drugi festiwalu) o 11.00, w Ośrodku Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu przy ul. Malczewskiego rozpoczyna się projekcja kolejnych filmów:

- „Niezłomni” cz. II - w 4-minutowych miniaturach filmowych przedstawione zostały sylwetki 10 osób, które nie godziły się z sowiecką okupacją i które z bronią w ręku od 1944 roku dalej walczyły o niepodległą Polskę. Reż. Paulina Brzezińska;

- „Zacheusz” - film ukazuje niezwykłe losy Zacheusza Pawlaka - harcerza, żołnierza AK, więźnia Majdanka, po wojnie znanego radomskiego lekarza. Obraz powstał w Studiu Filmowym OKiSz „Resursa Obywatelska” jako kolejna produkcja z cyklu „Radomskie portrety”. Reż. Piotr Buczak, Paweł Puton;

- „Człowiek Boga” - film dokumentalny o życiu i działalności błogosławionego ks. Władysława Bukowińskiego, który w sowieckich łagrach spędził 13 lat. Potajemnie odprawiał Msze św., spowiadał, nauczał o Bogu. Był zdradzany, a jednak pokonał w sobie niechęć i nienawiść wobec tych, przez których cierpiał. Reż. Krzysztof Tadej.

Jak powiedział Andrzej Sobieraj, tematyka filmów dotyczy nie tylko Czerwca '76, ale wszystkich ruchów wolnościowych, i to nie tylko w kraju. - Rok temu mieliśmy jeden film z Armenii. Świadczy to o tym, że informacja o naszym festiwalu dociera na zewnątrz - zaznaczył.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Osób Internowanych i Represjonowanych w Stanie Wojennym.

Na projekcje filmowe wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama