Nowy numer 2/2021 Archiwum

Prefekt Kongregacji Nauki Wiary przy grobie sługi Bożego w Sandomierzu

Prosiłem o jego błogosławieństwo i aby został wyniesiony na ołtarze! Tak napisał kard. Gerhard Müller.

W czasie swojej wizyty w diecezji sandomierskiej, kard. Gerhard Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary, nawiedził katedrę sandomierską i modlił się przy grobie sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego. Gościowi z Watykanu towarzyszył bp Krzysztof Nitkiewicz, biskup sandomierski.

- Kard. G. Müller chciał nawiedzić grób Biskupa, który doświadczył wielu represji ze strony komunistycznych władz reżimowych, a jedną z nich był brak zgody na jego wyjazd na obrady Soboru Watykańskiego II - mówi ks. prał. Albert Warso, pracownik Kongregacji Nauki Wiary.

Po zwiedzeniu sandomierskiej katedry prefekt zszedł do krypt katedralnych i poprowadził modlitwę przy grobie sługi Bożego. Następnie, w wyłożonej tam księdze, umieścił wpis w swym ojczystym języku. W tłumaczeniu na język polski: „Podczas nawiedzin sługi Bożego Piotra Gołębiowskiego, biskupa sandomierskiego, prosiłem o jego błogosławieństwo i aby został wyniesiony na ołtarze! Gerhard kard. Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary.’’

W czasie nawiedzin przez kardynała i biskupa sandomierskiego grobu sługi Bożego bp. Gołębiowskiego obecni byli również pracownicy Kongregacji Nauki Wiary: ks. prał. Sławomir Śledziewski, ks. prał. Albert Warso, ks. Krzysztof Cisek, jak też ks. prał. Zygmunt Gil, proboszcz katedry sandomierskiej, ks. kan. Roman Janiec, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu i ks. kan. Tomasz Lis, kierownik sandomierskiego oddziału „Gościa Niedzielnego”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama