Nowy numer 3/2019 Archiwum

Spuszczamy powietrze z polityków

Dołącz do akcji "Gościa Niedzielnego". Wylosuj posła i módl się za niego.

To odpowiedź naszego tygodnika na sytuację w Sejmie. O co chodzi? Włączając się w akcję, podejmujesz się modlitwy za losowo wybranego posła.

- To jest odpowiedź na poczucie bezradności, które rodzi się w nas i naszych Czytelnikach, kiedy oglądamy obrazki z Sejmu i wokół Sejmu. Uważam, że kiedy człowiek rozkłada bezradnie ręce, wtedy powinien je wznieść do Boga. To jest najlepsza aktywność, jaką człowiek wierzący może podjąć w takiej sytuacji - zaznacza Franciszek Kucharczyk, redaktor naczelny internetowego serwisu www.gosc.pl.

Jak to zrobić? Po wejściu pod zdjęciem z prawej strony w czerwonym prostokącie zobaczymy napis: "Bierzesz udział". Po kliknięciu w tym miejscu losowo otrzymamy imię i nazwisko posła oraz informację, do którego klubu należy. To za niego podejmujemy modlitwę. To może być np. dziesiątka Różańca lub inna modlitwa. Może to być też jakiś uczynek pokutny, np. post.

- Nie chodzi tu tylko o mechanizm psychologiczny, ale o to, że taka jest istota modlitwy. Ostatecznie chodzi o to, żeby Pan Bóg sam zadziałał w tej sprawie. Jestem przekonany, że to jest najwłaściwsza droga do rozwiązywania problemów społecznych - mówi F. Kucharczak.

Koniec akcji to moment, w którym organizatorzy uznają, że sytuacja tego dojrzała.

Akcję "Spuszczamy powietrze z polityków" zainspirował ks. Rafał Jarosiewicz z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, jeden z organizatorów rekolekcji "Jezus na stadionie".

Jeśli chcesz wejść w tę inicjatywę, kliknij TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy