Nowy numer 28/2018 Archiwum

Ksawery uszkodził katedrę i budynki kurii w Radomiu

Wichura zerwała dach na garażach w kurii biskupiej. Ze szczytu katedry spadł kamienny element zdobienia.

Kilkadziesiąt tysięcy gospodarstw pozbawionych prądu, połamane drzewa, uszkodzone budynki - to skutek orkanu Ksawery, który przeszedł także nad diecezją radomską.

- To było około godz. 1 w nocy. Nagły huk. Okazało się, że wichura zerwała cały dach z garaży. Na szczęście nikomu nic się nie stało - mówi s. Teresa z radomskiej kurii.

Tylko radomscy strażacy interweniowali niemal 100 razy. "Działania polegały głównie na usuwaniu połamanych drzew z jezdni, chodników i samochodów" - mówił Radiu Plus Radom Konrad Neska, rzecznik radomskiej straży pożarnej.

  Z katedry od strony ul. Prusa spadł kamienny element zdobienia szczytu budynku
ks. Zbigiew Niemirski /Foto Gość

Wichura nie oszczędziła także radomskiej katedry, z której spadł kamienny element zdobienia szczytu budynku. - Ze sterczyny spadł i potłukł się wykonany z piaskowca pinakiel zakończony kwiatonem. Bogu dzięki, nie doszło do nieszczęścia, nikt nie ucierpiał. Będzie trzeba wykonać go na nowo, a potem specjalistyczna firma umieści go na szczycie. Sporo pracy i duże wydatki. Na szczęście katedra jest ubezpieczona - mówi ks. Krzysztof Ćwiek, proboszcz parafii katedralnej.

  Połamane drzewa na ul. Wierzbickiej w Radomiu
ks. Zbigiew Niemirski /Foto Gość

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • nonno
  06.10.2017 11:57
  To widoczna kara boska i ostrzeżenie dla duchownych z kurii!
 • Urszula
  07.10.2017 15:30
  Ale beznadziejny wpis, ciekawe czy długo ktoś się głowił, żeby to napisać.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma