Pola Nadziei

Ta akcja rozpoczyna się sadzeniem cebulek żonkili przez młodzież szkolną. Ideą programu jest edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los nieuleczalnie chorych, a także zbiórka pieniędzy na pomoc w ich leczeniu.

Już po raz 5. w diecezji organizowana jest akcja Pola Nadziei. W ten sposób włączamy się w międzynarodową akcję, która ma nam przypominać o tych, którzy cierpią i oczekują opieki. Akcję rozpoczyna sadzenie cebulek żonkili. Podobnie jak w latach ubiegłych sezon sadzenia rozpoczął się na terenie Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywieniowej na Wacynie. W miejscu uprzednio przygotowanym, postępując zgodnie z zasadami dotyczącymi sadzenia cebulek, pracowała trójka uczniów z ZSAiGŻ: Ania. Paulina i Jakub. - Młodzi bardzo chętnie włączają się w tę akcję i mamy nadzieję, że będą przekazywać później tę dobroć i dobre nawyki pomagania gdzieś dalej. To, co dziś robią wolontariusze, to symboliczny gest, ale bardzo piękny - to nadzieja zasadzona na jesień, która zakwita na wiosnę. To też radość, że przez dochód ze sprzedaży tych kwiatów - choć małym stopniu, ale jednak - wesprze osoby chore - powiedziała Agnieszka Czerwińska-Łyżwińska, opiekunka wolontariatu szkolnego przy ZSAiGŻ.

Ze swoich wolontariuszy dumna jest Agnieszka Czerwińska-Łyżwińska   Ze swoich wolontariuszy dumna jest Agnieszka Czerwińska-Łyżwińska
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

Na wiosnę, gdy kwiaty zakwitną, będą rozprowadzane przez wolontariuszy w Niedzielę Palmową przed kościołami. - Wszystkich kwiatów, które zostały posadzone, jest około 10 tys. Cieszymy się, że nasza akcja budzi coraz większe zainteresowanie. Kwestę będziemy prowadzili w Niedzielę Palmową. Wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas, ale nie tylko, będą kwestowali z puszkami, żonkilami i żółtymi balonami. Dzięki tej akcji jedynie w tym roku udało się zebrać ponad 30 tys. zł. Zebrane w ciągu czterech lat pieniądze - ponad 73 tys. zł - pozwoliły na zakup łóżek rehabilitacyjnych, materacy, koncentratów tlenu czy chodzików - mówi Iwona Stępniewska, koordynator akcji Pola Nadziei. - Żonkil to symbol nadziei i łączności z osobami chorymi na raka. Dzięki tej akcji chcemy pokazać zarówno osobom dorosłym, jak i młodzieży, jak ważna jest pomoc osobom chorym - dopowiada.

Akcji na Wacynie przypatrywał się również ks. Robert Kowalski, dyrektor radomskiej Caritas. - Poprzez tę akcję staramy się uwrażliwiać młodych ludzi szczególnie na potrzeby tych, którzy zmagają się z ciężką chorobą. A niestety chorych na nowotwory wciąż przybywa - powiedział.

Iwona Stępniewska (z lewej) rozmawia z pracownikami szkoły   Iwona Stępniewska (z lewej) rozmawia z pracownikami szkoły
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..