Były uroczysta akademia, ogromny tort, kwiaty i życzenia dla dyrektor placówki Katarzyny Gruszki.
Do głównych uroczystości jubileuszowych placówka przygotowywała się przez rok. Zainaugurował je koncert „Oratorium” Roberta Grudnia. Świętowanie jubileuszu rozpoczęła Msza św. w kościele farnym, której przewodniczył bp Henryk Tomasik. Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole. Przybyli na nią przedstawiciele władz miasta, duchowieństwa, emerytowani pracownicy szkoły i absolwenci. Podczas akademii przypomniano historię szkoły, a ta przeplatana była piosenkami w wykonaniu szkolnego chóru, w którego skład weszli uczniowie i nauczyciele. Swoimi umiejętnościami wokalnymi, muzycznymi i tanecznymi pochwalili się uczniowie, ale też absolwenci. Po zakończonej akademii do sali gimnastycznej wjechał ogromny tort. Pierwszą porcję, oczywiście, odkroiła dyrektor Gruszka. Tort zasponsorował Marek Szary, cukiernia CIACHO. - To jeszcze nie koniec naszego świętowania. Chcemy go zakończyć razem z całą społecznością szkolną, żeby nasze dzieci też poczuły, że jest święto - powiedziała K. Gruszka.
Podczas Mszy św. śpiewali uczniowie z PSP nr 7
Wojciech Śmietanka
Historia szkoły rozpoczyna się w 1967 roku. Po uroczystej inauguracji roku szkolnego przekazano do użytku budynek wyposażony w nowoczesny sprzęt szkolny. Placówka miała numer 39 i nosiła imię Władysława Gomułki. Naukę rozpoczęło 900 uczniów, a szkoła zatrudniała 27 nauczycieli. Pierwszym dyrektorem placówki był Kazimierz Sucbecki. Od 1 września 1980 r. funkcję dyrektora przez 12 lat sprawował Janusz Zych, a kolejnym dyrektorem była Bożena Stępniak-Wojcieszek. W 1994 r. szkole nadano imię Kazimierza Pułaskiego i odsłonięto poświęconą mu tablicę pamiątkową. Od 1997 roku stanowisko dyrektora objął Jarosław Trochimiuk. Cztery lata później szkoła zmieniła swoją nazwę w związku z reformą oświaty na PSP nr 7. Od 1 września 2004 roku obowiązki dyrektora pełni Katarzyna Gruszka. Szkoła została zmodernizowana, przeprowadzono remont generalny sali gimnastycznej, świetlicy i jadalni, przebudowano kuchnię i schody w jednej klatce schodowej, wymieniono stolarkę okienną, wyremontowano bibliotekę i doposażono sale lekcyjne oraz pokoje socjalne pracowników. Szkoła posiada monitoring. Do 14 oddziałów uczęszcza obecnie 307 uczniów, których uczy i wychowuje 36 nauczycieli.
Z okazji jubileuszu na Dzień Edukacji Narodowej 4 nauczycieli otrzymało Nagrodę Prezydenta Miasta Radomia: dyrektor Katarzyna Gruszka,nauczyciel nauczania początkowego, Anna Cynowska, wicedyrektor szkoły, Anna Nobis, nauczycielka fizyki i przyrody, Małgorzata Gaździńska, nauczyciel języka polskiego
W szkole działa Uniwersytet Biblijny dla Dzieci, który powstał w ramach Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II Diecezji Radomskiej z inicjatywy ks. dr. Jacka Kucharskiego, moderatora diecezjalnego, ks. Mirosława Nowaka, proboszcza parafii farnej, i dyrektor Gruszki.
Uczniowie i pracownicy szkoły od początków jej istnienia aktywnie włączają się różnorodne akcje charytatywne, między innymi: pomagają ludziom samotnym, zbierali dary na rzecz powodzian, rodzinnych domów dziecka i zabawki dala II Oddziału Chirurgii WSS w Radomiu. Szkoła współpracuje również ze Szkołą Średnią im. Adama Mickiewicza w Dziewieniszkach na Litwie.
Bp Henryk Tomasik przewodniczył Mszy św. w kościele farnym z okazji jubileuszu szkoły
Wojciech Śmietanka