Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zaproszenie na jubileusz bp. Henryka Tomasika

Ordynariusz radomski święcenia biskupie przyjął z rąk św. Jana Pawła II.

W sobotę, 6 stycznia, przypada 25. rocznica sakry bp. Henryka Tomasika. Święcenia biskupie odbyły się w bazylice św. Piotra na Watykanie. Msza św. rocznicowa sprawowana będzie w radomskiej katedrze 6 stycznia o 18.00. Na wspólną modlitwę za pasterza zapraszają biskupi: Adam Odzimek i Piotr Turzyński.

"Drodzy Diecezjanie!

W życiu naszych rodzin, wspólnot i instytucji przeżywamy z radością różne jubileusze i rocznice. Nasza Diecezja Radomska istniejąca już 25 lat chce z wdzięcznością zauważyć i świętować srebrny jubileusz biskupstwa swojego Pasterza, Księdza Biskupa Henryka Tomasika.

Jubilat przyjął święcenia biskupie z rąk św. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra w Watykanie w dniu 6 stycznia 1993 roku. Sakrę biskupią przyjęło w tym dniu dziesięciu innych biskupów z różnych krajów świata. Wydarzenie to dawało radość odczucia powszechności Kościoła Chrystusowego. Jan Paweł II posyłał nowo wyświęconych biskupów do posługi w Kościele słowami: »Jak Mędrcy ze Wschodu stańcie się Sługami Bożej Epifanii«.

Ksiądz Biskup Henryk Tomasik przyjął jako myśl przewodnią swojej posługi w Kościele słowa z Modlitwy Pańskiej »Adveniat Regnum Tuum« (»Przyjdź Królestwo Twoje«). Najpierw Biskup Henryk ofiarnie służył w Diecezji Siedleckiej, natomiast dnia 16 października 2009 r. Ojciec Święty Benedykt XVI mianował Księdza Biskupa Biskupem Diecezjalnym Radomskim. Ingres do katedry radomskiej naszego nowego Pasterza miał miejsce 14 listopada 2009 roku.

Zapraszamy serdecznie wszystkich tworzących nasz Kościół Radomski do wspólnej modlitwy dziękczynnej. Zgromadźmy się przy naszym Biskupie w katedrze radomskiej w Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2018 roku, o godz. 18.00.

Bp Adam Odzimek

Bp Piotr Turzyński"

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama