GN 49/2018 Archiwum

W Tygodniu Miłosierdzia

Spotkanie z Parafialnym Zespołem Caritas na radomskich Borkach.

W prace koła włącza się też aktywnie Barbara Marciniak. Przez 4 lata, gdy była taka potrzeba, prowadziła razem z koleżanką zajęcia dla dzieci - odrabiała z nimi lekcje, robiła kartki świąteczne, grała w gry. Do tej społecznej działalności zachęciła ją B. Pokorska. Spotkania świetlicowe odbywały się dwa razy w tygodniu. Pani Barbarze zaczęła pomagać córka Anna. - Jestem nauczycielem klas początkowych i gdzieś w głębi serca jest pragnienie, żeby pomagać - mówi B. Marciniak.

„Rodzynkiem” wśród kobiet wolontariuszy był Krzysztof Gajewski. - Coś każe mi pomagać, a szczególnie dzieciom. To ogromna radość, gdy można w ich oczach zobaczyć promyk szczęścia. W moim przypadku to są też tradycje rodzinne. Mama w tej parafii jeszcze przed wojną działała w Caritas. Również jej siostry. Ale to nie jest tak, że czegoś w zamian oczekujemy, tylko robimy, co możemy w tej parafii od kilkunastu lat. I - jak widać - z dużym sukcesem - mówi pan Krzysztof.

Do grona osób, które wspierają członków parafialnej Caritas, należy pani Monika. Ma dwóch synów, którzy uczestniczyli w wyjazdach kolonijnych. Gdy tylko może, zawsze pomaga, szczególnie przy organizowaniu parafialnych festynów.

- Niewiele byśmy zrobili, gdyby nie parafianie, którzy nam pomagają - podsumowuje pani B. Pokorska.

A o tym, jak wiele dzieje się w parafialnym Caritas na Borkach, świadczą miedzy innymi opasłe albumy ze zdjęciami z różnych wydarzeń, festynów, wyjazdów dla dzieci.

Z ramienia parafii kołem opiekuje się ks. Marcin Sajnóg.

  Wolontariuszki z Anną Lis (druga z prawej)
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy