Przez trzy dni klucze do bram miasta należą do osób niepełnosprawnych.
Po raz 15. odbywają się Radomskie Dni Godności. Przyświeca im idea przełamywania barier oraz integracji osób niepełnosprawnych z mieszkańcami miasta. Celebrowanie tych dni rozpoczęło się Mszą św. w kościele pw. św. Jana Chrzciciela. Eucharystii przewodniczył ks. prał. Edward Poniewierski, kanclerz radomskiej kurii.
Po Eucharystii jej uczestnicy w barwnym korowodzie przeszli na pl. Corazziego przed Urzędem Miejskim. Tu, tradycyjnie już, prezydent Radomia Radosław Witkowski symbolicznie przekazał osobom niepełnosprawnym klucz do bram miasta. W tym roku odebrali go podopieczni Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 im. Korczaka w Radomiu.
Prezydent zapowiedział, że Radom będzie drugim miastem w Polsce, które wprowadzi Kartę Rodziny z Osobą Niepełnosprawną.
Po części oficjalnej scena należała głównie do młodych artystów, którzy śpiewali i tańczyli. W pobliżu zorganizowano kiermasz, na którym można było kupić prace osób niepełnosprawnych.
Pierwszego dnia podczas Radomskich Dni Godności bawiło się około 1000 osób. Byli to głównie uczniowie z radomskich szkół i osoby niepełnosprawne z opiekunami.
XV Radomskie Dni Godności będą trwały do 9 czerwca. W piątek 8 czerwca o 12.00 na pl. Corazziego rozpocznie się I Mazowiecki Festiwal Twórczości Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną "Tacy sami", organizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Razem". Festiwal zakończy się około 18.00. W sobotę 9 czerwca od 16.00 do 20.00 nad zalewem na Borkach zaplanowano integracyjny festyn sportowo-rekreacyjny. W programie m.in. regaty kajakowe, gry i zabawy sportowe, pływanie łódką, konkursy z nagrodami, park rozrywki i dyskoteka.
Organizatorem obchodów Radomskich Dni Godności jest Zespół "Radomskie Forum Integracyjne", którego członkami są przedstawiciele instytucji samorządowych oraz organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Koordynatorem jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu.