Ten projekt promuje najbardziej utalentowanych i aktywnych członków społeczności akademickiej.
Bartłomiej Składanek, student Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, został najlepszym studentem w Polsce w dziedzinie nauk społecznych i ekonomicznych. Wręczenie nagrody odbyło się w gmachu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Projekt Studencki Nobel organizowany jest co roku przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Jego cele to wyłonienie najbardziej wszechstronnych i utalentowanych członków społeczności akademickiej oraz promowanie aktywnej działalności studenckiej. Projekt został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
B. Składanek jest studentem II roku II stopnia na kierunku administracja oraz III roku na kierunku prawo. Od 2013 roku działa aktywnie w Studenckim Kole Naukowym Administratywistów „SKAUTH”, a od 2017 roku pełni funkcję prezesa koła. Jest autorem 15 artykułów z zakresu nauk prawnych. Brał czynny udział w 53 konferencjach naukowych o zasięgu ogólnopolskim oraz międzynarodowym. W jego dorobek naukowy wpisują się: udział w projektach badawczych, organizacja konferencji na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Prawnych UTH w Radomiu, udział w sesjach środowiskowych. Dwukrotny stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe oraz Rektora UTH za wyniki w nauce i osiągnięcia naukowe. Finalista IX edycji, a także noblista X edycji prestiżowego Konkursu Studencki Nobel w dziedzinie nauki społeczne i ekonomiczne. Pracę magisterską „Budżet partycypacyjny jako instrument aktywizacji społecznej mieszkańców szansą dla rozwoju gospodarczego miasta Radomia” przygotowuje pod kierunkiem prof. dr hab. Heleny Kisilowskiej.
W gronie wyróżnionych Bartłomiej Składanek (trzeci z lewej)
Archiwum UHT
Korzenie UTH sięgają utworzonej w Radomiu Wyższej Szkoły Inżynierskiej. Obecnie jest jedyną publiczną wyższą uczelnią w regionie radomskim, która ma bardzo szeroką i bogatą ofertę dydaktyczną. Kształci specjalistów w różnych dziedzinach naukowych: technicznych, ekonomicznych, pedagogicznych, artystycznych oraz humanistycznych i związanych z naukami o zdrowiu. Cztery wydziały UTH posiadają uprawnienia do nadawania stopni naukowych doktora: ekonomiczny (doktor nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii i w dyscyplinie towaroznawstwo), mechaniczny (doktor nauk technicznych w dyscyplinie budowa i eksploatacja maszyn i w dyscyplinie mechanika), sztuki (doktor sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej sztuki piękne) oraz transportu i elektrotechniki (doktor nauk technicznych w dyscyplinie transport i w dyscyplinie elektrotechnika). Uniwersytet realizuje badania naukowe. Prowadzi około 200 prac badawczych, z czego kilkadziesiąt projektów własnych. Może poszczycić się jedną z najnowocześniejszych bibliotek naukowych w Polsce z ponad 100 stanowiskami komputerowymi, z dostępem do internetu i komputerowych baz danych.