Nowy numer 3/2021 Archiwum

Pedagodzy na Jasnej Górze

Pielgrzymka będzie dedykowana nauczycielom, którzy budowali niepodległą Polskę.

Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę odbędzie się już po raz 81. W tym roku przebiegać będzie pod hasłem: "W służbie Bogu i Ojczyźnie". - Nawiązuje ono do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W odbudowę odrodzonej ojczyzny od początku aktywnie włączali się pedagodzy. Dlatego tą pielgrzymką chcemy uczcić tych wszystkich nauczycieli, którzy swoją ofiarną służbą i zaangażowaniem budowali rodzącą się po latach zaborów wolną Polskę. Serdecznie zapraszam wszystkich nauczycieli i wychowawców do wzięcia w niej udziału - mówi ks. Wojciech Wojtyła, diecezjalny duszpasterz nauczycieli.

Pielgrzymka rozpocznie się 1 lipca sympozjum ewangelizacyjnym. 2 lipca wykład o tym, jak walczyć o niepodległość i jak ją budować, wygłosi prof. Andrzej Nowak.

Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców Diecezji Radomskiej organizuje wyjazd autokarem na Jasną Górę w poniedziałek 2 lipca. Wyjazd z parkingu przy szpitalu przy ul. Tochtermana 1 o 5.30. Planowany powrót - godz. 20. Koszt pielgrzymki 40 zł. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezji Radomskiej (Radom, ul. Malczewskiego 1, tel.: 48/340 62 38) oraz u ks. Wojciecha Wojtyły (tel.: 504 060 390). Zapisy przyjmowane są do 28 czerwca.

Program pielgrzymki

1 lipca

15.00 - sympozjum ewangelizacyjne (aula Ojca Kordeckiego)

  • "Służba Bogu i Ojczyźnie - szczytowa postawa racjonalności człowieka na przykładzie kilku Polaków z kręgu nauki, wiary i kultury polskiej" - ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz (KUL Lublin)
  • "Błogosławiona Nauczycielka Natalia Tułasiewicz" - wykład przedstawiciela rodziny

21.00 - Apel Jasnogórski (Kaplica Cudownego Obrazu) - bp Piotr Turzyński

  • adoracja Najświętszego Sakramentu (Kaplica Cudownego Obrazu)

23.00 - Eucharystia - bp Andrzej Przybylski

2 lipca

9.30 - Różaniec

10.45 – "Jak walczyć o niepodległość i jak ją budować? Doświadczenia polskiej historii" - prof. dr hab. Andrzej Nowak (UJ Kraków)

11.30 - koncert zespołu z parafii pw. św. Antoniego w Lublinie

12.00 - Msza św., której przewodniczył będzie bp Henryk Tomasik

15.00 - Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich

16.30 - nabożeństwo rozesłania w Kaplicy Cudownego Obrazu

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama