W ogrodach plebańskich w Jedlni odbył się parafialny festyn. W tym roku pod hasłem: "Kocham Polskę".
To była 11. odsłona imprezy, która od początku nosi nazwę "Przeciw Niepamięci". - Od początku każdego roku staramy się odkrywać kolejne karty z dumnej i długiej przeszłości naszej parafii, by nie pokrywała ich niepamięć. Przypomnieliśmy w poprzednich latach pobyty u nas króla Władysława Jagiełły, w tym ten przygotowujący do walnej rozprawy z zakonem krzyżackim w 1410 r., ks. Józefa Gackiego, naszego proboszcza, który w XIX w. wspierał powstańców listopadowych i styczniowych oraz był świetnym regionalistą. Przypominaliśmy samych powstańców, którzy walczyli w okolicy Jedlni, a potem także żołnierzy II wojny światowej. Mamy z naszej parafii bohatera spod Monte Cassino - sierż. Józefa Kluzia z 5 Batalionu Saperów pochodzącego z Jaśc, który poległ podczas szturmu klasztornego wzgórza - mówi proboszcz ks. Janusz Smerda.
W tym roku, z racji 100. rocznicy odzyskania niepodległości, festyn dedykowano tym, którzy walczyli o wolność. Im też została dedykowana tablica odsłonięta w kościele parafialnym. Mszy św. przewodniczył salezjanin ks. Klemens Deja, jedleński krajan, który obchodził złoty jubileusz kapłaństwa, a który od początku pracuje w Brazylii.
Imprezę rozpoczął Bieg Niepodległości pod patronatem Tomasza Wróbla, przewodniczącego Rady Gminy. Na scenie w ogrodach plebańskich wystąpiły dzieci, młodzież ze szkół w Jedlni i w Jaroszkach, orkiestra Boni Angeli pod kierunkiem Zbigniewa Bidzińskiego, zespoły ludowe: Cyraneczka, Półbożanki (Augustów), Kontrast (Pionki), Królewskie Źródła (Jedlnia), Krzysztof Skrzek (solo), schola i zespoły Dzieci Pana Łukasza, Glaca, Chomicz Band i gość specjalny - Lustro - z koncertem pieśni patriotycznych.
Organizatorami festynu byli parafia pw. św. Mikołaja w Jedlini oraz Stowarzyszenie "Jedlnia".