Nowy numer 3/2019 Archiwum

Zaproszenie na Szlak św. Jakuba

W niedzielę 22 lipca wyruszy piesza pielgrzymka z Radomia do Skaryszewa.

To będzie trzecia pielgrzymka, której przyświeca hasło: "Idzie Kuba do Jakuba". – Będziemy pielgrzymowali do kościoła pw. św. Jakuba w Skaryszewie z racji święta tego apostoła. Świątynia ta znajduje się na polskim szlaku jakubowym, prowadzącym z Warszawy do Krakowa. Szczególnie do tego wędrowania zapraszamy wszystkich Jakubów oraz tych, którzy już wędrowali szlakiem - zaprasza ks. Gabriel Marciniak, organizator i pomysłodawca pielgrzymki, proboszcz parafii pw. MB Bolesnej w Radomiu.

Pielgrzymka wyruszy 22 lipca o 12.00 sprzed katedry radomskiej. O 17.00 odprawiona będzie dla pielgrzymów Msza św. w Skaryszewie. – Na tę Eucharystię można również dojechać rowerami z Radomia po nowo otwartej ścieżce rowerowej. Po Mszy św. spotkanie dla wszystkich – zachęcają ks. Gabriel i ks. kan. Dariusz Skrok, proboszcz w Skaryszewie.

Droga św. Jakuba to szlak pielgrzymkowy, który wiedzie do Santiago de Compostela w Hiszpanii. W styczniu został uroczyście otwarty odcinek szlaku z Jedlni-Letniska do Skaryszewa. Pomysł utworzenia Drogi św. Jakuba zrodził się w 2014 roku, przy okazji remontu parafii św. Jakuba Apostoła w Skaryszewie.

- Ta idea św. Jakuba posłużyła nam za myśl przewodnią. Projekt nosił tytuł: "Szlak św. Jakuba na Mazowszu". Od Warszawy, przez Świerże Górne, Skaryszew do Krakowa, a następnie do Wrocławia, Zgorzelca, przez Niemcy, Francję, aż do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela. Na Mazowszu nie było Szlaku św. Jakuba. Popatrzyłem na mapę i była pusta przestrzeń. To między innymi spowodowało, że ta idea się zmaterializowała - mówi ks. Skrok.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy