Nowy numer 7/2019 Archiwum

"Dobry start" dla uczniów

Od 1 sierpnia w 13 punktach Radomia będzie już można składać wnioski w wersji papierowej o 300 zł wyprawki dla uczącego się dziecka.

Rządowy program "Dobry start", czyli tak zwane 300+, rozpoczął się 1 lipca. Wnioski można było składać drogą elektroniczną. Do tej pory do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu wpłynęło 6301 wniosków, a wydanych zostało ponad 2 tys. decyzji. Świadczenia otrzymało 2856 dzieci.

Od 1 sierpnia będzie już można składać wnioski w wersji papierowej w 13 punktach na terenie Radomia: w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Limanowskiego 134, w Urzędzie Miasta przy ul. Kilińskiego, w dziewięciu Zespołach Pracy Socjalnej i w dwóch szkołach podstawowych - nr 17 (ul. Czarnoleska) i nr 6 (ul. Rapackiego).

- Uruchomiliśmy tyle punktów, by mieszkańcy Radomia mogli pobrać wnioski blisko swojego miejsca zamieszkania. Apeluję do mieszkańców, by nie czekali z wypełnieniem wniosku do ostatniej chwili, bo wtedy wypłata świadczenia będzie opóźniona. W przypadku kompletnych wniosków złożonych w lipcu i sierpniu rodziny otrzymają wyprawkę w ciągu dwóch miesięcy. Jeżeli zrobią to później, wypłata się wydłuży przynajmniej do trzech miesięcy - mówi Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia.

- Przyjmowanie wniosków w wersji papierowej rozpoczynamy 1 sierpnia, ale zachęcamy mieszkańców, by nadal korzystali z drogi elektronicznej, bo można to zrobić z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. Systemy działają przez całą dobę. Dodatkowym walorem jest fakt, że jeśli nie wypełni się wniosku poprawnie, to system go nie przyjmie i wymusi poprawę. Wówczas mamy pewność, że złożyliśmy kompletny wniosek - zachęca Marcin Gierczak, dyrektor MOPS w Radomiu.

- We wnioskach, które już do nas wpłynęły drogą internetową, najczęściej zdarzają się dwie pomyłki. W rubryce "adres szkoły" pojawia się adres miejsca zamieszkania. Jeżeli dziecko zmienia szkołę, osoby często wpisują placówkę, do której dziecko uczęszczało. Istotne, aby wpisać adres szkoły, w której będzie się uczyło od września.

W ramach programu "Dobry start" wszyscy uczniowie rozpoczynający rok szkolny dostają jednorazowe wsparcia. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. Przysługuje ono raz w roku dzieciom rozpoczynającym rok szkolny, do czasu ukończenia przez nie 20 roku życia. Uczące się w szkole dzieci niepełnosprawne otrzymają je do ukończenia 24 lat.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL