Nowy numer 3/2019 Archiwum

Grupa duchowych pielgrzymów

To propozycja dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą osobiście wybrać się na Jasną Górę.

Duchowej grupie patronuje św. Jan Paweł II. Jej przewodnikiem jest ks. Mirosław Kszczot, dyrektor Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Każdego dnia na pątniczym szlaku będzie sprawował Msze św. w intencji pielgrzymów duchowych.

- Do tej grupy zapraszamy osoby, które nie są w stanie osobiście wybrać się pieszo do Częstochowy, czyli ludzi chorych, w podeszłym wieku, osoby niepełnosprawne, niemające urlopu czy zobowiązane do opieki nad bliźnimi. Liczmy bardzo na ich modlitwę, aby ci, którzy wychodzą na pielgrzymi szlak, rzeczywiście owocnie przeżyli ten czas, żeby te owoce pielgrzymowania były widoczne później w ich życiu - mówi ks. Kszczot.

W miarę możliwości każdy z duchowych pątników powinien uczestniczyć w programie pielgrzymki. - My rozpoczynamy dzień od godzinek. Potem są: Anioł Pański, Koronka do Bożego Miłosierdzia, Różaniec, Msza św. Zachęcam wszystkich, którzy chcą nam towarzyszyć w pielgrzymce duchowej, by w miarę możliwości w tych formach modlitwy uczestniczyli, polecając intencje i ofiarowując trudy codziennego życia. Do udziału w grupie duchowej można zapisać się w parafiach - tłumaczy ks. Mirosław.

Ogólny plan dnia pielgrzyma duchowego:

  • modlitwy poranne, śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP
  • udział w porannej lub wieczornej Mszy św. albo przynajmniej Komunia duchowa
  • w południe Anioł Pański w podanych intencjach
  • Różaniec, Litania do Matki Bożej
  • Droga Krzyżowa lub/i Koronka do Miłosierdzia Bożego (najlepiej o 15.00)
  • w piątki praktyki pokutne, postne, chwile milczenia, czyny miłosierdzia chrześcijańskiego
  • wieczorny Apel Jasnogórski o godz. 21
  • Modlitwa Pielgrzyma:

Wszechmogący Wieczny Boże, Ty niegdyś dla ludu wędrującego przez pustynię byłeś wodzem i drogą, otaczaj opieką tych wszystkich, którzy podjęli się trudu pieszej pielgrzymki, daj im szczęśliwie dojść do Tronu Jasnogórskiej Pani i dopomóż bezpiecznie powrócić do domów.

Najlepszy nasz Ojcze, Ty przez Jezusa Chrystusa w Duchu Świętym prowadzisz do siebie swój Kościół Pielgrzymujący na ziemi, dozwól, abyśmy Ciebie szukali ponad wszystko i zawsze kroczyli w naszej ziemskiej pielgrzymce drogą Twoich przykazań.

Panie nieba i ziemi, Ty nam dałeś Najświętszą Marię Pannę jako wzór do naśladowania. Spraw abyśmy w Nią wpatrzeni, postępowali drogą nowego życia. Amen.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy