Nowy numer 41/2019 Archiwum

Rusza kwalifikacja wojskowa

Obejmie Radom i 7 powiatów regionu, a potrwa od 4 lutego do 26 kwietnia.

Ppłk Zbigniew Adamczyk, komendant Wojskowej Komisji Uzupełnień w Radomiu, wyjaśnia, że głównym celem kwalifikacji wojskowej jest określenie fizycznej i psychicznej zdolności do czynnej służby wojskowej.

Kwalifikacja wojskowa obejmie w tym roku ok. 4 tys. mężczyzn, w tym m.in. urodzonych w 2000 roku oraz mężczyzn urodzonych w latach 1995-1999, którzy nie mają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej i osoby urodzone w latach 1998-1999.

Trzeba przy tym pamiętać, że nieotrzymanie wezwania imiennego nie zwalnia osoby podlegającej kwalifikacji wojskowej od obowiązku stawienia się w terminie i miejscu wskazanym w Obwieszczeniu Wojewody Mazowieckiego.

Obowiązek uregulowania stosunku do powszechnego obowiązku obrony ojczyzny trwa do ukończenia 50 roku życia, a w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny - do czasu ukończenia 60 roku życia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL