Nowy numer 48/2020 Archiwum

111 mln zł w budżecie dla regionu radomskiego

Będą pieniądze na remonty dróg, modernizacje szpitali i instytucji kultury. Ta kwota to jedna trzecia budżetu Mazowsza.

Plan budżetowy Samorządu Województwa Mazowieckiego dla południowego Mazowsza na rok 2019 przedstawił Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego, razem z samorządowcami.

- Budżet województwa na 2019 rok jest jednym z najlepszych w 20-letniej historii samorządu. Mamy okres rosnących przychodów z podatków od osób prawnych. Dzięki pieniądzom z kasy Mazowsza uda się zrealizować wiele potrzebnych przedsięwzięć w subregionie radomskim, m.in. przebudowy dróg wojewódzkich w Chlewiskach czy w Milejowicach. Pieniądze trafią również do instytucji kultury oraz szpitali. Stabilna sytuacja finansowa pozwoli nam też przeznaczyć część środków na programy wsparcia dla organizacji pozarządowych czy lokalnych samorządów - mówi Adam Struzik.

Jak zaznacza wicemarszałek Rafał Rajkowski, ze 111 mln zł ponad 80 mln zł zostanie przeznaczonych na budowę i remonty dróg w subregionie radomskim. Duże wsparcie otrzyma Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu, a w obszarze kultury między innymi remontowane przy radomskim rynku kamienice Gąski i Esterki, a także budowana nowa siedziba Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama