Nowy numer 43/2020 Archiwum

Podyskutujmy na ważne tematy

W Radomiu rozpoczyna się cykl spotkań dyskusyjnych w duchu chrześcijańskim pod nazwą "Rozmowy o…".

Od kilku lat dojrzewała w Stowarzyszeniu „Młyńska” Verum Bonum Pulchrum myśl, żeby prowadzić rozmowy na ważne tematy, związane m.in. z zagadnieniami cywilizacyjnymi, egzystencjalnymi. By te spotkania były otwarte, by każdy mógł przyjść, zadać pytanie, posłuchać ciekawych ludzi. I udało się nam ten pomysł sfinalizować. Rozpoczynamy cykl spotkań dyskusyjnych w duchu chrześcijańskim pod nazwą „Rozmowy o…”. Zapraszamy 21 lutego o 19.00 do Międzynarodowego Centrum Wolontariatu w Radomiu przy ul Kelles-Krauza - mówi bp Piotr Turzyński, jeden z inicjatorów i pomysłodawców stowarzyszenia „Młyńska”.

Spotkania będą się odbywać w trzeci czwartek miesiąca, a będzie je otwierała prelekcja, wykład lub prezentacja gości. Następnie w kawiarni Centrum Międzynarodowego Wolontariatu będzie okazja do dyskusji wokół poruszanych tematów. Goście pierwszego spotkania to doktorzy nauk medycznych: Grzegorz Izbicki, ortopeda, i Robert Witaszka, onkolog. Opowiedzą oni o swoich doświadczeniach związanych z chorobami i śmiercią - których są świadkami, o cierpieniu i miłości i o swoim lekarskim powołaniu, a także o Zakonie Maltańskim.

Stowarzyszenie „Młyńska” działa od sześciu lat. Łacińska część jego nazwy odwołuje się do filozoficznego pojęcia transcendentaliów: verum (tego, co prawdziwe), bonum (tego, co dobre) i pulchrum (tego, co piękne). Członkowie stowarzyszenia chcą zajmować się kulturą, która bada, tworzy i stara się zachować to, co dobre, prawdziwe i piękne. Sztandarowymi wydarzeniami stowarzyszenia są Tydzień Kultury Chrześcijańskiej i koncert Wyśpiewana Niepodległa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama