Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wraz z Popielcem ruszają szkolne rekolekcje

W Radomiu i w niektórych parafiach w diecezji w Środę Popielcową rozpoczęły się rekolekcje dla szkół podstawowych.

Rekolekcje dla szkół ponadpodstawowych potrwają w diecezji od 27 do 29 marca. W związku z tym w seminarium spotkali się katecheci, świeccy i duchowni, którzy uczą religii w szkołach średnich, by podzielić się pomysłami i wymienić doświadczenia z lat ubiegłych, odnoszące się do przygotowania i przeprowadzenia rekolekcji.

- Wszyscy musimy zdać sobie sprawę, że toczy się wielka batalia o młodych, o duszę młodego człowieka, o cywilizację, o jutro. Dlatego bardzo zachęcam, byśmy jak najlepiej włączyli się w szkolne rekolekcje - mówił obecny na spotkaniu bp Piotr Turzyński.

- Duszpasterze przedstawiali koncepcję i organizację rekolekcji. Mówili o osobach, zespołach i grupach, które wesprą duszpasterzy. Nasze szkolne rekolekcje w diecezji organizowane są w parafiach lub szkołach. Mamy także rekolekcje łączące te koncepcje. Jest także realizowany już po raz drugi pomysł na nauki dla szeregu szkół - mówi ks. Stanisław Łabendowicz, dyrektor Wydziału Katechetycznego radomskiej kurii.

O pomyśle na rekolekcje dla wielu szkół opowiada ks. Michał Podsiadły, wikariusz z parafii św. Wacława: - Weźmie w nich udział 13 szkół leżących na terenie parafii dekanatu Radom Centrum. Młodzi będą spotykać się w hali sportowej Zespołu Szkół Budowlanych. Specjalnym gościem będzie Kuba Wachnik, siatkarz, absolwent radomskiego V LO. Rekolekcje poprowadzi ks. Bartłomiej Kopeć, a wspomagać go będzie grupa warszawskiej młodzieży. Z ks. Krzysztofem Bochniakiem, podobnie jak ja wikariuszem u św. Wacława, jesteśmy koordynatorami tych rekolekcji. Wspomagają nas duszpasterze i katecheci z 5 parafii: katedralnej, Świętej Rodziny, MB Bolesnej, MB Miłosierdzia i - oczywiście - św. Wacława.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama