Nowy numer 41/2019 Archiwum

Bp Henryk Tomasik zachęca do dobrego przeżycia Wielkiego Postu

Ordynariusz radomski na I Niedzielę Wielkiego Postu skierował list pasterski pt. "Sakrament Pokuty - darem Bożego Miłosierdzia".

Słów pasterza Kościoła radomskiego będziemy słuchali podczas niedzielnych Mszy św. w kościołach i kaplicach diecezji. Ordynariusz omawia warunki dobrego przeżycia sakramentu pokuty i pojednania.

Zachęca również diecezjan do udziału w rekolekcjach i nabożeństwach związanych z okresem Wielkiego Postu i dziękuje tym, którzy je przygotowują i pomagają brać w nich udział, szczególnie najmłodszym.

"Wielki Post to czas pogłębionej refleksji o Miłosiernym Bogu i potrzebie przemiany naszego życia. Otwieramy nasze umysły i serca, aby sam Bóg kształtował nas samych i nasze życie. Służą temu w szczególny sposób rekolekcje wielkopostne. Za ich zorganizowanie wyrażam wdzięczność wszystkim duszpasterzom. Dziękuję rekolekcjonistom za przybliżanie wiernym Bożego słowa i ukazywanie zasad prawdziwego życia chrześcijańskiego. Szczególnie pragnę podziękować spowiednikom za ofiarną posługę w konfesjonale.

Zachęcam Was, Drodzy Siostry i Bracia, do dobrego korzystania z tej łaski, którą są rekolekcje. Zapraszam do licznego uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali. Rozważanie Męki Pańskiej pomaga nam głębiej przeżywać prawdę o miłości Boga do człowieka. Wielki Post jest czasem odkrywania niezwykle ważnej prawdy: »Bóg mnie kocha i na tę miłość pragnę odpowiedzieć moją miłością«. Bardzo proszę rodziców o to, aby w duchu odpowiedzialności za chrześcijańskie wychowanie zatroszczyli się o dobry udział dzieci i młodzieży w rekolekcjach. Jednocześnie dziękuję katechetom i nauczycielom za pomoc w ich przeprowadzeniu" - napisał bp Tomasik.

Na koniec pasterz udziela błogosławieństwa: "Na czas odnowienia i pogłębienia naszej przyjaźni z Panem Bogiem - wszystkim z serca błogosławię.

Biskup Henryk Tomasik".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL