5 kleryków z III roku zostało włączonych do grona lektorów, a 6 z IV roku to akolici, którzy mogą udzielać Komunii św.
Mszy św. połączonej z obrzędem posług lektoratu i akolitatu przewodniczył bp Piotr Turzyński. – Chrystus stał się podobny do nas we wszystkim oprócz grzechu. Słyszymy te słowa św. Pawła i dziś chcemy zapytać o nie także jakoś w odwróconej kolejności: jak my jesteśmy podobni we wszystkim do Niego? Stawiajcie Boga na pierwszym miejscu we wszystkim, co robicie. Rozmiłujcie się w Chrystusie, który jest Słowem i jest obecny w słowie, i rozmiłujcie się w Eucharystii.
Miejcie także świadomość, że choć dzisiejszy świat w jakiejś swojej części zdaje się mówić coś innego, jesteście potrzebni. Bo potrzebni są ludzie z Biblią w ręku i potrzebni są ludzie karmiący się Eucharystią – mówił w homilii bp Turzyński. – Przed nimi bardzo trudna droga, bo trwa walka z Kościołem. Modlę się za mojego syna, by miał siłę, by był dobrym alumnem i kiedyś także dobrym księdzem. Modlę się tym bardziej, im więcej słyszę tych niedobrych głosów. Wybrał trudną drogę, ale drogę piękną – mówi mama jednego z akolitów.
Do grona lektorów włączono alumnów: Damiana Gajownika, Patryka Karbownika, Filipa Kochanowskiego, Emila Komorka i Artura Spasińskiego. A do grona akolitów przyjęci zostali: Dominik Idziak, Krystian Korba, Dominik Kowalewski, Szymon Spasiński, Krystian Wieteska i Krzysztof Wiśniewski (należący do wspólnoty księży filipinów).
Wyraź swoją opinię
napisz do redakcji:
gosc@gosc.plpodziel się