Nowy numer 2/2021 Archiwum

Rekolekcje i koncert uwielbienia w Starachowicach

Uwaga! Zaproszenie na dwa ważne wydarzenia dla młodzieży.

Rekolekcje Wielkopostne dla młodzieży odbywać się będą w Starachowickim Centrum Kultury oraz w kościele pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach przy ul. Radomskiej. Poprowadzi je ks. Dariusz Kowalczyk, prezes Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Rekolekcje młodzieżowe startują 8 kwietnia, w poniedziałek. Młodzi spotykają się w Starachowickim Centrum Kultury między 10.30 a 12.00. W tych samych godzinach spotykają się w SCK także we wtorek. Również we wtorek, ale wieczorem - o 19.00, w kościele pw. Wszystkich Świętych, zespół Jak Najbardziej zaprasza na koncert uwielbienia.

W środę 10 kwietnia od 10.00 spowiedź i Eucharystia na zakończenie rekolekcji.

- Jesteś spełnieniem marzenia Boga. Wiedziałaś, wiedziałeś o tym? Czy może w to już nie wierzysz? Przyjdź i się przekonaj. Rekolekcje młodzieżowe to czas, aby tego doświadczyć. Chcesz? No to spróbuj. I uwaga! II Starachowicki Dzień Młodych - kolejna edycja spotkania młodzieży naszego miasta i okolic - odbędzie się we wtorek 9 kwietnia o 19.00 w kościele pw. Wszystkich Świętych - zaprasza ks. Piotr Gruszka, wikariusz w parafii pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach.

Na stronie internetowej zespołu Jak Najbardziej można przeczytać, że powstał on w 2013 roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Na początku kilku kleryków zebrało się, żeby sobie pograć i pośpiewać w zaciszu seminaryjnego studia, a formacja seminaryjna umożliwia rozwój talentów i wykorzystywanie ich w celach powołaniowych. Muzykujących kleryków pod opiekę wziął ks. Andrzej Zarzycki, wykładowca muzyki w WSD, opiekun chóru i scholi seminaryjnej. Z czasem zespół Jak Najbardziej stał się w całości zespołem, który tworzą księża: Mateusz Nowak (wokal), Mateusz Czernik (perkusja), Krzysztof Kołtunowicz (bas, wokal), Kamil Kowalski (gitara akustyczna, wokal), Łukasz Bociek (wokal), Piotr Gruszka (klawisze, wokal). - Naszym celem nadal jest ewangelizacja i przekazywanie treści powołaniowych przez muzykę, tak jak robiliśmy to do tej pory. Wszystko zapoczątkowało jedno nasze spotkanie (po roku przerwy we wspólnym graniu) i pytanie o możliwość kontynuacji działalności zespołu. Okazało się, że każdy z nas ma tzw. wolny dzień we wtorek. Oczywiście jesteśmy wdzięczni naszym księżom proboszczom za umożliwienie nam kontynuowania tego dzieła - mówią członkowie zespołu Jak Najbardziej.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama