Młodzi słuchali TAU, nawróconego rapera i pieśni pasyjnych w wykonaniu Violi Brzezińskiej.
Centralnym punktem będzie Droga Krzyżowa, która w Niedzielę Palmową przejdzie ulicami Radomia. Początek o 20.00 przy kościele św. Jana (fara).
- Niech będzie nas jak najwięcej. Dajmy świadectwo wiary i wspólnie wejdźmy w przeżycia Wielkiego Tygodnia - mówi ks. Mariusz Wilk, diecezjalny duszpasterz młodzieży.
Ks. Wilk opowiada także, jak zrodził się pomysł na coś, co poprzedzi Drogę Krzyżową. - To już tradycja, że nabożeństwo odbywa się w Niedzielę Palmową późnym wieczorem. Chodziło więc o to, by zrobić coś wcześniej. Stąd spotkanie z TAU, nawróconym raperem i koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu Violi Brzezińskiej.
TAU, a właściwie Piotr Kowalczyk, urodził się w Kielcach. Jego historii, a tutaj głębokiego nawrócenia i świadczenia o Chrystusie, w siedzibie radomskiego Duszpasterstwa Akademickiego słuchało około 100 młodych.
- Cieszę się, że udało się nam zaprosić Violę Brzezińską. Jej koncert pieśni pasyjnych to nie tylko element programu ŚDM w Radomiu, ale część szerszego projektu. Od pewnego czasu udaje się nam organizować koncerty artystów, którzy są nie tylko znani i uznani, ale także mają do przekazania treści związane z wiarą i wartościami. Mieliśmy już koncerty Macieja Miecznikowskiego i Olgi Szomańskiej - mówi Aleksandra Błach, koordynatorka spotkań w radomskim DA.
Viola Brzezińska karierę wokalną rozpoczęła od wygranej w programie „Szansa na sukces”. Potem w koncercie „Debiuty” na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu wywalczyła wygraną i otrzymała nagrodę główną im. Ann Jantar. Artystka występowała w musicalu "Metro". W grudniu 2016 roku wzięła udział w projekcie Caritas - "Rodzina Rodzinie", nagrywając "Kolędę syryjskich i polskich rodzin", która emitowana była w niemal wszystkich stacjach radiowych i telewizyjnych w Polsce.
Duszpasterstwo młodzieży już dopina na ostatni guzik trzydniowe spotkanie w Muzeum Wsi Radomskiej: Radomskie Dni Młodych. Wszystko rozpocznie się 14 czerwca, a w skansenie staną namioty. Będzie koncert uwielbienia i warsztaty. Ostatniego dnia, w niedzielę 16 czerwca, wspólna Eucharystia i popołudniowy piknik rodzinny dla chętnych. - Mamy już potwierdzony udział kilkunastu Kół Gospodyń Wiejskich, które zjawią się ze swymi stołami pełnymi pysznych potraw regionalnych. Powtórzy się coś z Dni w Diecezjach, jakie mieliśmy u nas w 2016 roku podczas Światowych Dni Młodzieży - mówi ks. Mariusz Wilk i zapowiada, że niebawem opowie w szczegółach o tych dniach.
Serwis specjalny "Gościa Niedzielnego" - Światowy Dzień Młodzieży w polskich diecezjach.