46/2019 Archiwum

Grupa wsparcia dla rodziców po stracie dziecka

Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na kolejne - już czwarte - spotkanie, podczas którego można będzie jeszcze dołączyć do grupy.

W ramach grupy wsparcia dla rodziców po stracie dziecka Duszpasterstwo Rodzin zaplanowało 12 spotkań. Zaprasza na nie rodziców, którzy utracili dzieci w okresie okołoporodowym, ale też tych, którzy stracili dzieci w wyniku choroby czy wypadków.

Czwarte spotkanie odbędzie się 25 kwietnia o 16.30 w siedzibie kurii w Radomiu przy ul. Malczewskiego 1. Będzie dotyczyło relacji w małżeństwie po stracie dziecka. Poprowadzi je Kamila Rzepka, diecezjalny doradca życia rodzinnego.

- To będzie już ostatnie spotkanie z tych rekrutacyjnych. Potem utworzy się grupa zamknięta i rozpoczniemy spotkania bardziej formacyjne, żeby ci ludzie, którzy do nas przychodzą, doświadczyli wsparcia, pomocy w ścisłym gronie. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, którzy doświadczyli straty dziecka, aby mogli doświadczyć pomocy - wyjaśnia K. Rzepka.

Podczas dotychczasowych spotkań uczestnicy dowiedzieli się, czym jest żałoba, jakie są jej etapy. - Nie jest to jakiś schemat założony z góry i nie ma określonego czasu. Każdy ma prawo do indywidualnego przeżywania żałoby w taki sposób, w jaki potrzebuje, aby jej proces zakończyć jak najszybciej i żeby móc zacząć żyć w nowych realiach - wyjaśnia Katarzyna Siwiorek, rodzic po stracie, która pomaga w realizacji projektu.

Zapisy: tel. (48) 340 62 35, e-mail: dr@radom.opoka.org.pl.

Grupa wsparcia dla rodziców po stracie dziecka

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama