Nowy numer 09/2024 Archiwum

Przed nami Radomskie Dni Godności

W środę 22 maja rozpocznie się 16. już edycja Radomskich Dni Godności. Przez 3 dni osoby niepełnosprawne będą symbolicznie rządzić miastem.

Dni Godności rozpocznie Msza św. sprawowana o godz. 11 w kościele św. Jana Chrzciciela przy ul. Rwańskiej. Po Eucharystii barwny korowód prowadzony przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą Grandioso przejdzie na plac Corazziego. Tam prezydent Radomia przekaże przedstawicielom środowisk osób niepełnosprawnych klucz do miasta. Niepełnosprawni zaprezentują się na scenie, będzie można oglądać wykonane przez nich prace. Odbędzie się też pokaz mody. Na zakończenie wystąpi lwowski kwartet Leon Voci, który zaprezentuje muzykę klasyczną we współczesnej aranżacji.

W czwartek 23 maja o godz. 12 na Placu Corazziego rozpocznie się II Mazowiecki Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Tacy Sami”. - Zaprezentuje się 17 placówek z okręgu mazowieckiego, ale też z województwa dolnośląskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego. Będzie około 200 osób spoza Radomia - mówi Dagmara Janas, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych RAZEM.

Ostatniego dnia, 24 maja, uczestnicy imprezy spotkają się o godz. 13 na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Narutowicza 9. Na stadionie odbędzie się integracyjny festyn sportowo-rekreacyjny. Będzie m.in. paraolimpiada dla przedszkolaków, gry i zabawy sportowe, park rozrywki oraz grill. O godz. 15 rozpocznie się Piknik Organizacji Pozarządowych.

- Do udziału w Radomskich Dniach Godności zapraszam nie tylko tych, którzy na co dzień pracują z osobami z niepełnosprawnością, i rodziny osób niepełnosprawnych, ale wszystkich radomian. To ważne, by osoby, które nie mają styczności z niepełnosprawnymi, mogły przekonać się, jak te osoby są wartościowe, jak wiele potrafią i jak pięknie umieją się tym dzielić - zaprasza Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia.

Organizatorami obchodów Radomskich Dni Godności jest Radomskie Forum Integracyjne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy