Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu zaprasza kandydatów

Rozpoczęło się przyjmowanie kandydatów na I rok studiów i formacji do kapłaństwa.

W imieniu seminaryjnej społeczności zaprasza rektor – ks. prał. Jarosław Wojtkun: – Powołanie jest rzeczywistością, na którą – zdaniem papieża Franciszka – składają się dwie składowe. Pierwsza to nasze codzienne sprawy i zadania, a druga to Jezus Chrystus, który przychodzi do nas z zaproszeniem. On przychodzi do naszej codzienności i kieruje zaproszenie, żebyśmy nie trwali na brzegu z sieciami, ale poszli tą drogą, którą On wyznaczył. I nie chodzi o to, żeby krępować wolność, ale o zaproszenie. Pan Jezus obiecuje jeszcze obfitszy połów, niż nasze plany, pragnienia, ambicje.  

Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu od 30 lat co roku czeka na tych, których Pan Jezus zaprosił do przygody wspólnego połowu razem z Nim. – Zapraszamy, czekamy. Zapraszamy. Ta decyzja wymaga odwagi. Ale to zaroszenie  związane jest z obietnicą Chrystusa Pana: „Odtąd ludzi łowił będziesz – zapewnia rektor.

Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu przyjmuje kandydatów pragnących poświęcić się służbie Bożej w kapłaństwie. Ci, którzy odczytują w sobie głos Chrystusowego wezwania na drogę kapłańską, są zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną do rektoratu z następującymi dokumentami: podanie do księdza rektora seminarium, życiorys, metryka chrztu i bierzmowania, świadectwo dojrzałości, świadectwo ukończenia szkoły średniej, opinie księdza proboszcza i katechety, ksero dowodu osobistego, zaświadczenie lekarskie dla kandydatów na studia, 4 fotografie (podpisane). Zgłoszenia w pierwszej turze przyjmowane są do 8 lipca br. Egzamin kwalifikacyjny odbędzie się 9 lipca 2019 r. o 9.00 w rektoracie seminarium.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama